Yüz Şekillerine Göre Kaş Modelleri

1
7646
Yüz şekillerine göre kaş modelleri

Yüz Şeklinize Göre Kaş Modeliniz nasıl olmalıdır ? Kaş Modelleri ve Daha Fazlasını Yazımızda Bulabilirsiniz !

Yüzünüzde meydana gelen ufak bir dengesiz makyaj yüzde düzensiz bir görünüm oluşmasına neden olabiliyor ve sizi bambaşka bir kişi haline getiriyor. Değişim kimi zaman saç rengi ile sağlanabildiği gibi kimi zaman sizin bir değişiklik isteği olarak hissetmenizden kimi zaman da saç şeklinizin farklılaşmasından değişiklik kazanıyor. Yepyeni bir tarz ortaya koyabilmek için günümüzde yalnızca var olan kaşlar şekillendirilmesi işlemi değil kaşın tamamen alınarak dövme ile yeniden şekillendirilmesi boyanarak daha belirgin hale gelmiş olması gibi birçok işlemler uygulanmakta. Yüz şekillerine göre kaş modelleri farklılık göstermekte ve her gün çektiği için farklı tarzda model uygun görülmektedir. Oval, uzun ve kalıp yüz şekline göre kaş modelleri belirlenirken, yuvarlak, kare gibi yüz şekillerine uygun kaş modelleri de yazımızda sizler için hazırlandı.

Yüz şekillerine göre kaş modelleri
Yüz şekillerine göre kaş modelleri

Oval yüz şekline uygun ideal kaş modeli oldukça fazladır kimi zaman kavisli kimi zaman oval olarak şekillendirdiğiniz yay gibi kaşlarınız sizin oldukça güzel görünmenizi sağlayacak ancak kaşlarınızı çok fazla inceltmeden kullanmalısınız. Oval yüz şekline sahip olan kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli konu dümdüz ve yukarıya doğru kaşlar kullanmamaktır. Aksi takdir de siz oldukça komik görünecek ve olduğunuzdan daha sert mimiklere sahip olacaksınız.

Yüzünüz uzun bir şekle sahipse sizler kaşlarınızı şekillendirerek yüzünüzü olduğundan daha oval göstermelisiniz. Bu yüz şekline sahip kişiler dümdüz kavissiz kaş modelini kalın bir şekilde kullanarak yüzlerindeki sertliği geri planda bırakıp daha doğal bir görünüm elde edebilirler.Kalp yüz şekillerine göre kaş modelleri varsa sizler için uygun kaş modeli hilal şeklidir ve yay gibi kaşlarımız yüzünüzün sert hatlı görülmesinden sizleri korur. Bu yüz şekline uygun saç modelini uyguladığınızda olduğunuzdan daha genç görünmeniz de mümkün.

Yüz şekillerine göre kaş modelleri
Yüz şekillerine göre kaş modelleri

Yuvarlak bir yüz hattına sahipsiniz çocuksu ve sevimli bir görüntü sergilerken biraz daha otoriter görünüm sağlamak istiyorsanız yuvarlak yüzünüze kaşlarınızı kavisli olarak kullanmalı böylece biraz daha kadınsı ve sert bir görünüm kazanmalısınız.En sert yüz şekillerinden biri olan kare yüz şeklinde saç yüz hatları ilk olarak dikkatleri çeker ve yüzün yumuşak bir görüntü kazanması için kaşlarınızın hafif kavisli kullanılması gerekmektedir. Hangi şekline sahip olursanız olun dikkat etmeniz gereken aşırı ince kaş şeklinden kaçınmak olmadır.

Yüz şekillerine göre kaş modelleri
Yüz şekillerine göre kaş modelleri
Yüz şekillerine göre kaş modelleri
Yüz şekillerine göre kaş modelleri
TEILEN

Yorum Yaz