Orijinal Yoga Sistemi ve Zayıflamak İçin Yoga

0
1034

Yoga duruşları forma girmek ve formda kalmak için çok etkili bir araçtır. Eklemler esnekleşir; kaslar gelişir ve kas gücü, dayanıklılık artar.

Orijinal Yoga Sisteminde uygulanan asana adı verilen duruşlar ile özgüven gelişir. Kişi kendisiyle ilgili olumlu bir algı kazanır. Beden daha esnek, zihin daha berrak, duygular daha dengeli olur.

Duygusal denge gelişince kişi duygularını daha iyi anlamaya başlar. Duygusal kontrol sayesinde aşırı yeme alışkanlığından kurtulur. Açlık hissi rahatsız etmez ve öfkeye neden olmaz.

Orijinal Yoga Sistemi teknikleri düzenli uygulanırsa kilo verilir. Özel bir uygulama  olan Zayıflamak İçin Yoga programı ile  kesinlikle dengeli, sağlıklı ve kalıcı bir zayıflama gerçekleşir .

yoga ile nasıl zayıflanır

Sadece hareketler değil, uygulanan teknikler de zayıflamaya katkı sağlar. Doğru solunum, gevşeme ve duygusal rahatlama sayesinde kişi doğal ve kendi kendini düzenleyen bir beslenme alışkanlığına kavuşur.

Orijinal Yoga Sistemi duruşları spor egzersizlerinden farklı olarak kardiyovasküler sistemde gerginlik yaratmaz . Ayrıca fiziksel sağlığı ve dayanıklılığı da geliştirir. Bir duruşun uygulanması 10 jimnastik hareketinden daha etkileyicidir çünkü hareketler yavaş ve bilinçli yapılır. Nefesin hareket ile senkronize yapılması ve bir süre kalınması kaslar, kirişler ve bağları uzatır. Böylece tüm  beden sağlıklı kılınır.

Birçok spor türünde kaslar zorlanır ve şişer. Zaman içinde şişmiş kaslarda ağrılar ortaya çıkar ve spor yapılmadığında yağlanmalar yaşanır. Orijinal Yoga Sistemi tekniklerini içeren ‘Zayıflamak için Yoga’ programı sayesinde kaslar esner ve sağlıklı bir zayıflama gerçekleşir. Maalesef  sporda yapılan sert hareketler kaslarda oksijen eksikliği yaratarak solunumu zorlaştırır. Oysa sağlıklı olmak ve kilo vermek için yalnızca kaslar değil tüm iç organlar da dengeli bir şekilde çalışmalıdır

Orijinal Yoga Sisteminde Yoga duruşları orijinal şekilde doğru sıralama ile uygulanır. Duruşlara giriş ve çıkış doğru şekilde yapılır. Duruşlarda nefesin doğru şekilde alınıp verilmesi çok önemlidir. Doğru yapılan duruşlar ile vücut sağlıklı kılınır ve  iç organlara masaj yapılır.  Metabolizma hızlanarak  bağışıklık sistemi güçlenir. Kilo-boy, sıcaklık soğukluk dengesi korunur.

Duruşlar doğru ritimde zihinle uyum içinde yapılmalıdır. Bu da bedensel farkındalığı ve esnekliği artırır.

Orijinal Yoga Sistemi tekniklerini içeren ‘Zayıflamak için Yoga’  programı özel bir programdır . Duruşlar özel olarak amaca uygun olarak seçilmiştir . Kişi düzenli uygulamalarla hızla forma girer; özgüven ve denge kazanır. Sinirsel gerginlikten kurtularak neşe ve huzur ile dolar .

Orijinal Yoga Sistemi ile her şey mümkündür. İsteğiniz ne olursa olsun bu yolda kararlılık ile devam edin. İçinizdeki enerji sayesinde sizin bile inanamayacağınız değişimler ile karşı karşıya geleceksiniz

TEILEN

Yorum Yaz