Yıllara Dayanan Bir Arayış Hikâyesi Ve Tempur

0
1153

Yıllara Dayanan Bir Arayış Hikâyesi Ve Tempur

Uyku düzeninden ve yatağından şikayet etmeyen hemen hemen kimse yok gibi. Ben de senelerce benzer şikayetlerimi eş dost arasında sık sık dile getirdim. Mağazalara gire çıka hepsi ile ahbap olduk, sayısız çaylarını içtim. Fuarlara bile katıldım, sayısız yatak inceledim. Ama umudumu yaklaşık 6 ay önce kaybetmiştim.

Bir müddettir beni rahat bırakan ama geçen ay yeniden hissetmeye başladığım bel ağrılarım ile yatak konusu tekrar gündemime girdi. Bu sefer çocuklar da el attı konuya, hep birlikte bana yatak aramaya başladık. Hani çocuktan alacaksın ya haberi, işte bizde de öyle oldu. En küçük, bir yatak öneri ile geldi bir gün. Yatağı övdükçe övüyor nasıl ama. Tanımasan satışından para kazanacak zannedersin. Yok Amerika’larda geliştirilmiş, yok Avrupa’da bile kullanılıyormuş, yok astronotlar bile uzayda bu yatağı tercih ediyormuş. Sonradan öğrendim ki Tempur isimli bir malzemeden yapılıyormuş bu yataklar. Tempur ürünler şimdilerde hemen hemen her yerde kullanılıyormuş. Gece göz bandını takan bile varmış.

tempur
tempur

Hemen araştırmaya başladım ve karşıma Yatsan çıktı. Açıkçası hizmetlerinden de çok memnun kaldım. Yatağı alalı sanırım 10 günden fazla bir süre oldu ve sonuçlar gerçekten şaşırtıcı. Öncelikle şunu belirtmeliyim ki benim gibi biraz eğri büğrü yatanlar için başta alışması biraz zor oluyor. Nasıl oluyorsa yatak insanı sürekli düzgün yatmaya yönlendiriyor. Ben şimdi alıştım gibi düz yatmaya ama tam alışmam için biraz daha süreye ihtiyacım var sanırım. Diğer taraftan yatak inanılmaz dengeli. Bir tarafında birinin olması diğer tarafı hiç etkilemiyor. Birbirimize değmesek eşim yanımda yatıyor mu yatmıyor mu onu bile anlamam. Bu duruma eşim çok seviniyor, deli uykularımdan rahatsız olmamanın keyfini çıkarıyor gibi.

Yatağın asıl özelliği vücudun ağırlığını yatağa eşit dağıtması imiş ama. Böylece yatağın içine gömülmüyor, vücudumuzda uyurken ezilen taraflar olmuyormuş. Kan dolaşımı rahatlıyor, böylece de gece daha az hareket ederek, daha derin uyuyormuşuz.  Eve gelen yatağın açıklamalar kısmında vücudun ısısını ayarladığına dair bir bilgi de var ama açıkçası ben o konuda bir şey hissetmedim. Ama şimdiye kadar sunduğu konfor bile oldukça tatmin edici. Hatta belki önümüzdeki ay Yatsan’dan 2 tane de Tempur yastık sipariş etmeyi düşünüyorum. Yeni gündemim Tempur olacak gibi görünüyor.

 

TEILEN

Yorum Yaz