Yeşim Ceren Bozoğlu’nun şaşırtan değişimi

0
3036

Fox’da yayınlanan “O Hayat Benim” dizisinden sansasyonel ayrılışı ile gündeme gelen Yeşim Ceren Bozoğlu, hızlı bir kilo verme sürecine girerek sosyal medyadan deneyimlerini paylaştı. Ünlü oyuncu, takipçilerini kilo verme konusunda motive etmek için önerilerde bulundu.

Birincisi kendi fotoğraflarınızdan oluşturacağınız öncesi/sonrası kolajı. Bu kolajın çıktısını alıp ister başucunuza, ister buzdolabının üstüne, isterseniz de telefon ekranınıza yerleştirin…

Kendi vücudunuzun en iyi halini sürekli görmek bilinçaltınıza doğru seçimler yapmak için doğru mesajları verecek. Ben başlangıç halim ve ulaşmak istediğim halimi birleştirdim, fotoğraf yanıltmasın, şimdi aralarda bir yerdeyim.

Eğer şimdiye dek sizin için sağlıklı olan kiloda hiç fotoğrafınız yoksa, o zaman kendinizi “sağlıklı” ve makul bir görünüşle çizmenizi öneriyor uzmanlar. Aynı şekilde bu kodlama da bilinçaltınızı sağlıklı seçimler yapmaya yöneltiyormuş.


yesim-ceren-bozoglu-zayiflama-3

“O Hayat Benim” dizisinde canlandırdığı Nuran karakteri için 30 kilo alan Yeşim Ceren Bozoğlu, kaldığı zayıflama merkezinde 21 günde 7 kilo verdi.

yesim-ceren-bozoglu-zayiflama-7

“O Hayat Benim” dizisinden ayrılan Yeşim Ceren Bozoğlu, canlandırdığı karakter için aldığı 30 kiloyu verebilmek için Kuşadası’nda bir zayıflama merkezine gitti. 21 gün süreyle kaldığı zayıflama merkezinde 7 kilo verdi. Vermeyi hedeflediği kiloları için sıkı bir şekilde çalışan Bozoğlu, diyet programında ağırlıklı olarak sebze yemekleri, salata ve sebze çorbalara yer verdiğini paylaştı. Yemeklerden sonra içtiği çayın tarifini ise şöyle iletti:

 yesim-ceren-bozoglu-zayiflama-6

Bir tutam at kuyruğu, 4, 5 karanfil, bir kabuk tarçını kaynamış suya atıyoruz. Gün içerisinde yemeklerden sonra tüketiyoruz

Sanatçı, sabahları tükettiği “yeşil iksir” karışımının da tok tuttuğunu paylaştı; bu karışım maydanoz, limon, nane, roka, salatalık ve dereotundan oluşuyor.

yesim-ceren-bozoglu-zayiflama-4

Zayıflama sırlarını sosyal medyada paylaşan sanatçı şöyle konuştu:

Şu anda benimle birlikte 15 kişi yürüyüşe başladı..

Onlar bana fotoğraflarını gönderdikçe motive oluyorum. Bulunduğum zayıflama merkezinde önemli olanın zayıflamak değil, yağ yakımı olduğunu öğrendim. Totalde 7 kilo verdim. Bunun 5 kilosu yağ

yesim-ceren-bozoglu-zayiflama-5

Kitap düşüncesiyle yola çıkmadım ama zayıflama hikayemi kitap haline getirmemi isteyenler oldu… Ben de buna sıcak bakmaya başladım. Teklifler de geliyor. Bir kitap çıkaracağım.

TEILEN

Yorum Yaz