Yeni Yıla Yeni Hayallerle Girin

0
564

Yeni yıla yeni hayaller, yeni istekler ile girerek üzerinizdeki o ölü toprağında kurtulun…

Yeni yıl, yeni heyecanlar, yeni umutlar..

Yeni yıldan kim umutlanmaz. Çocukluğumuzda yeni bir deftere başlamak bile heyecanlandırırdı hepimizi, tertemiz kağıtlar üzerinde yazımız bile değişirdi. Daha güzel, daha düzenli yazmaya çalışırdık ilk heyecanla. Hala yeni defterler heyecanlandırıyor beni, itiraf ediyorum. Ufak şeyler de heyecan katar, anı güzelleştirir. Hayata büyük küçük demeden yenilik getirmek güzel şey…

Ben her yeni yılda kararlar alırım; hayatıma dair, neler yapmayı hedeflediğime dair. Sonra bir kenarda unuturum bu yazdıklarımı, üzerinden bir süre geçip, bir çekmeceyi karıştırırken bulurum ve sonra nelere kavuşmuş, nelerden vazgeçmişim gözlemleme şansım olur. Tabii daha iyisi, bu heves ettiklerinizi hep görebileceğiniz bir yere koymak olmalı, ki motivasyonunuz daha yüksek kalsın. Buzdolabına yapıştırabilirsiniz mesela, ya da yatak odanızda başucunuza yerleştirebilirsiniz.

Hayatlarımız; iş, ev, okul derken sıradanlaşıyor, günlük telaşlar ve koşuşturmalar içerisinde çok hızlı geçiyor. Sonra heves ettiklerimiz, vakit ayırmayı istediklerimiz hep yarım kalıyor. Ama gelin; bu yeni yılla bir başlangıç yapalım, bu sefer vazgeçmeyelim, sıradanlığa yenilmeyelim.

Çünkü; her gün yeni bir gün.

Bir öncekinin aynısını yaşamaya izin vermeyecek kadar kıymetli

Hayata sadece bir kısır döngü için gelmedik. Her günümüze anlam katacak yenilikler yapalım, yeni yılı bu kararların başlangıcı ilan edelim.

Hep yurtdışına çıkmak istiyorsun ancak bunun için bir adım mı atmıyorsun, o zaman önce gitmek istediğin yerlere göz at, kendine alternatifler belirle. Önce heyecanlandır kendini; sonra para biriktirmeye başla, göreceksin devamı gelecek.

Ya da hep yeni bir dil öğrenmek istiyorsun da, vakit darlığından mı şikayet ediyorsun. Yıllar geçtikçe daha mı yavaş akacak sanki! Hangi dili öğrenmek istiyorsan, başla hazırlıklara. Hala geç değil ama sen erteledikçe, geciken yılların olacak.

Unutma, sen bir başrol oyuncususun; figüran olma. Yaşadığın bu hayatta, başrol oyuncun nasıl olsun istiyorsan, öyle yaşa hayatını. Boş verme, hayatını yaşa!

Erteleme… Yapmak istediklerin için en uygun zaman, sadece “şu an”!

Yaşa doya doya “şu an”ı, çünkü ne geriye dönmek mümkün ne de geleceği garantilemek.

Ama bak, “şu an”, şu yazıyı okurken ki an senin.

İçine çek o anı ve dilediğince yaşa…

Hep istediğin o dans kursuna hala yazılmadın mı, hep bir enstrüman çalmak istiyorsun ama bir türlü başlayamadın mı? Hadi ne duruyorsun, bir yerinden başla ve bırakma…

TEILEN

Yorum Yaz