Vücut tipinize göre gelinlik seçimi

0
1961

İnsanın yaşayacağı en özel anlardan biri düğünüdür herhalde. Her şey çok güzel olmalı. Gelinliğiniz göz kamaştırmalı, rüyada gibi hissetmelisiniz kendinizi…

Bu özel güne hazırlanırken en önemli ayrıntılardan biri de gelinlik seçimi. Vitrinde çok beğenip denediğiniz gelinlik sizin üstünüzde hayal ettiğiniz gibi durmayabilir ya da hiç istemeyerek denediğiniz bir gelinlik size kendinizi prenses gibi hissettirebilir. Bunun için gelinlik seçiminden önce yazımızı mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz.

Elma tipi vücuda sahipseniz yani geniş karın, büyük göğüsleriniz varsa ve bacaklarınız daha inceyse;

A tipi gelinlikler tam size göre olacaktır. Bel bölgeniz  yerine dikkatler vucudunuzun ince olan kısmında toplanacak ve belirgin olan kısımları kamufle etmiş olacaksınız.

Eğer vücudunuz armut tipteyse yani ince bir bel, geniş kalçalar, dar omuz ve küçük göğüslere sahipseniz;

Kabarık, prenses modeller tam size göre olacaktır, geniş olan kalçalarınız gizlenecek ve şahane bir görünüme kavuşacaksınız.

Vücudunuz kum saati biçimindeyse yani omuz ve kalçalar birbirine yakın genişlikte ve ince bir bele sahipseniz;

Bir çok gelinlik modelini rahatlıkla giyebilirsiniz. Balık modeller vücudunuzun hatlarını ortaya çıkarmak  ve göz alıcı bir görünüme sahip olmak için ideal gelinlik modelleridir.

Dikdörtgen vücut şekline sahipseniz yani omuz ve kalçalarınız birbirine yakın genişlikte ve belinizde kalça ve omuzlara hemen hemen aynı mesafedeyse:

Göğüs kısmınızdan aşağıya doğru düz inen modeller sizin için uygun olacaktır.

2015 sezonunun en güzel gelinlik modellerini sizler için derlediğimiz galerimize de göz atmayı unutmayın 🙂

TEILEN

Yorum Yaz