Venedik Maske Festivali’nde Çekilen 13 Muhteşem Maske

0
1115

Avrupa’yı gezmek isteyenlerin ilk tercihi her zaman İtalya turu yapmak oluyor. Aslına bakılırsa haksız da değiller. Dünyanın en çok turist alan yerleri listesinde ilk sırada olan İtalya, doğal ve tarihi güzelliklerin olduğu her şehri ve her köyüyle akıllara kazınacak bir tatil yaşatıyor. Özellikle tarih, sanat ve mimarinin iç içe olduğu Roma turu tatili ya da klasik sanat ve klasik mimarinin en güzel örneklerini görebileceğiniz Floransa şehri, pizzaları ile ünlü Napoli, dünyaca ünlü markaların mağazalarını gezebileceğiniz Milano ve tabi ki aşıklar şehri Venedik… Her biri en az bir özelliğiyle ünlü olmuş ve marka haline gelmiş İtalya şehirlerini tek tek  gezmenizi ve bolca fotoğraf çekmenizi öneririz. Sadece fotoğraflarına bakarak bile mutlu olabileceğiniz ender yerlerden biridir İtalya.

Dillere destan güzellikleriyle İtalya’nın marka haline gelmiş olan bu şehirleri her yıl sayısız festival ve etkinliğe de kapılarını açıyor. Özellikle Moda Haftası, Jazz Festivali ve Maske Festivali bu etkinlikler arasında dünyaca ünlü olanları. Bizler de sizinle bu yıl kış aylarında düzenlenen Venedik Maske Festivali’nde çekilmiş 13 harika maskeyi paylaşmak istedik. Her biri ince detaylarla süslenmiş, değişik yüz ifadelerine sahip bu maskelerin bir hikayesi olduğuna eminiz.

 

İşte festivalin en dikkat çeken, en şık ve en muhteşem 13 maskesi:

 

venedik-maske-mavili-ciftvenedik-maske-adamvenedik-maske-sarayvenedik-maske-ciftlervenedik-maske-iskelevenedik-maske-kadinlarvenedik-maske-beyazvenedik-maske-duyguvenedik-maske-manzaravenedik-maske-mavivenedik-maske-kirmizivenedik-maske-duklervenedik-maske-sokak-arasi

TEILEN

Yorum Yaz