Üniversite Öğrencileri İçin İzmir’de Kiralık Daire Bulma Önerileri

0
167
zingat kiralık daire

Üniversite Öğrencileri İçin İzmir’de Kiralık Daire Bulma Önerileri

Yeni bir şehirde kiralık daire arandığı zaman işin belki de en zor kısmı yaşanılacak ilçenin seçilmesidir. İzmir büyük bir şehir ve çok sayıda ilçeye sahip.

Üniversite sınavı, her öğrencinin yaşamındaki dönüm noktalarından biridir ve sınav sonuçlarının açıklanacağı tarif öğrenciler ve aileleri tarafından büyük bir sabırsızlıkla beklenir. İstenen üniversitenin kazanıldığının öğrenildiği an ise ailelere paha biçilemez bir mutluluk yaşatır. Eğer kazanılan üniversite farklı bir şehirdeyse, o tarihten itibaren kalacak yer arayışı baş gösterir. Farklı bir şehre taşınacak olan öğrencilerin, hızlı bir şekilde kalacak yer arayışına girmeleri gerekir.

Büyük şehirlerde artık özel üniversitelerin de yoğunlaşması ile çok fazla öğrenci öğrenim görüyor. Bu bağlamda, öğrenci yurtları tüm öğrencilere yetecek kadar yer sağlayamıyor. Kontenjanların hızla tükenmesi ve fiyatların da oldukça yüksek olması, üniversite öğrencilerini kiralık daire arayışına itiyor. Üniversite sınavında en çok tercih edilen şehirlerimizin başında ise İzmir geliyor.

Türkiye’nin en güzel şehirlerinden biri olan İzmir’de; başta Dokuz Eylül Üniversitesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi ve Ege Üniversitesi olmak üzere çok sayıda kaliteli yükseköğretim kurumu bulunuyor. Bu durum İzmir’i üniversitelerin açıldığı Eylül ayından itibaren adeta bir öğrenci şehri konumuna getiriyor. Elbette bu tarihlerde öğrencilerin kiralık daire arayışları da oldukça yoğun bir hale geliyor. Eğer siz de yaşadığınız şehirden kalkıp İzmir’e üniversite okumaya gidecekseniz, kiralık daire arayışında sizin için derlediğimiz bazı önerilerden faydalanabilirsiniz.

Yeni bir şehirde kiralık daire arandığı zaman işin belki de en zor kısmı yaşanılacak ilçenin seçilmesidir. İzmir büyük bir şehir ve çok sayıda ilçeye sahip. Bu ilçelerin arasında tercih yaparken, yaşam standartlarınıza uygun olanlara yönelmenizde fayda var. Arayışınızı konuma ya da bütçeye yönelik olarak yapabilirsiniz. Yaşanacak yer söz konusu olduğunda ailelerin ve öğrencilerin farklı fikirlerinin olması alışılmış bir durumdur. Öğrenciler sosyal hayatın içinde ve arkadaşlarına yakın olacakları yerler isterken, aileler de güvenliği ön plana koyarlar. Karşıyaka kiralık daire seçenekleri, öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilir. Bunun en önemli sebebi, İzmir’in kalbinin adeta Karşıyaka’da atmasıdır. Ancak bu durum, okuyacağınız üniversiteye göre de değişiklik gösterir. Örneğin İzmir’in Buca ilçesi, önemli üniversitelerin yerleşkelerini içerisinde barındırır. Bu durumda bu okulların öğrencileri de yoğun olarak Buca kiralık daire seçeneklerini tercih edeceklerdir.

Kiralık daire arayışı zorlu bir süreç haline gelebilir. Özellikle süre kısa ise onlarca gayrimenkul danışmanıyla konuşmak ve yüzlerce daireyi gezmek son derece zorlayıcı olacaktır. Bu durumda İzmir kiralık daire arayışında olan öğrenciler için ilk önerimiz, kiralık daire ilanlarına Zingat.com üzerinden ulaşmalarıdır. Zingat.com’un sadece bölge raporları bile başlı başına bir bilgi hazinesi niteliğinde. İzmir’de kiralık daire tutmak isteyip ilçelerle ilgili kararsızlık yaşıyorsanız, bölge raporu yardımıyla aklınızdaki ilçenin tüm bilgilerine ulaşabilirsiniz. Örneğin Gaziemir kiralık daire seçenekleri ile ilgileniyorsanız, bölge raporunda ilçe olarak Gaziemir’i işaretlemeniz yeterli. Zingat.com size Gaziemir kiralık daire seçeneklerinin fiyatlarını, kiralık daire fiyatlarının yükseliş trendlerini, ilçede yaşayan kişilerin sosyo-ekonomik durumunu, yaş ortalamasını ve hatta eğitim düzeyini sunar. Tüm bu güncel bilgiler, yaşam standartlarınıza uygun bir yer seçme sürecinizi oldukça kolay bir hale getirir.

Zingat.com’daki kiralık daire ilanları da son derece detaylıdır ve kolay anlaşılır görsellerle birlikte sizlere sunulur. Evin durumu, binanın durumu gibi hassas detaylar, görseller aracılığı ile size doğru ve güncel şekilde iletilir. Siz de İzmir’de kiralık daire arayan bir öğrenci iseniz, Zingat.com’da bulunan binlerce ilanın içerisinden size en uygun daireyi kolaylıkla bulabilir ve öğrencilik yaşamınızın tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz.

 

TEILEN

Yorum Yaz