Türkiye’de Bölgelere Göre Cinsellik Alışkanlıkları

0
2249

Bölgelere ve şehirlere göre türkiye’ de seks ve cinsellik üzerine, yurdumuz insanlarının hormonal dengelerinden ve kültürlerinden gelen değişiklikler ele alındığında çıkarılmış olan haritadır.

bu harita doğal olarak 7 ana gruba ayrılmaktadır.

İç anadolu bölgesi: genel olarak cinsellik yaşamları, genç kesimin, ilk başlarda kerhanelerde geçer. erken yaşta evlenen bölge insanları daha sonra muhafazakar yaşam tarzına yönelerek, evliliklerinin ilk yıllarında doyasıya yaşamaya çalıştığı cinselliklerini daha sonraları, yaşamın vermiş olduğu bezginlikle ve bölge insanının kilo sorunları nedeniyle, köreltmeye ve belli bir süre sonra tamamen öldürmeye başlar. bu bölgenin insanları yer yer küçük kaçamaklar yapsalar da bunlar istatistiklere yansımaz.
genellikle bu bölgede erkekler testosteron hormanlarının fazlalıkları dolayısıyla, herhangi bir eşcinsel eğilimlere yönelmezler. kadınlar ise büyükşehirlerde dişiliklerini kırsal kesime göre daha iyi yansıtırlar.

Doğu anadolu bölgesi: cinsellikte fazla bilgi sahibi olmayan bu bölge, cinselliğin temel taşlarından olan, ön sevişme ve fantaziden tamamen uzak durarak sadece sonuca gitmeye çalışır. bu bölgemizde seks ve cinselliğin tamamen kötü birşey olduğu bilgisi verildiği görülür.

güneydoğu anadolu bölgesi: bu bölgede yaşayan insanlar daha çok çocuk yapmak üzerine cinselliklerini yaşarlar. erkeklerinin iki veya daha fazla kadınla evlenerek, çocuk yapma rekorlarını mahalle ve köy arasında kırmaya çalıştıkları gözlenir. bu bölgemizde kadınların cinsel hayatlarının varlığından sözedilmez. ayrıca prezervatifin en az kullanıldığı bölge olarak da bilinir. bölgenin gençleri ise çalışma vaadiyle gittikleri güney sahillerinde disko, bar gibi eğlence mekanlarının önünde bekleyerek kendilerine yaş aralığı farketmeksizin * yemler düşürmeye çalışırlar.

Karadeniz bölgesi: genellikle natasa adı verilen insanların bu bölgeye hopa dan giriş yaparak, özellikle doğu karadeniz bölgesinin seks hayatının evereste çıkmasında yardımcı olurlar. geçmiş yıllarda çorum kerhanesiyle ün yapsada bölgede genellikle kerhaneye rastlanmayıp. en küçük ilçesinde bile onlarca otel bulunarak, ilk deneyimler ve gizli kaçamaklar buralarda yapılır.bölgenin merkezi olarak çömlekçi adı verilen özel yer bilinir.

Akdeniz bölgesi: sakin bir cinselliğin yaşandığı bu bölge, yazları jeopolitik konumu itibari ile günlük ortalama seks istatistikliği diğer aylara oranla, adeta yatayla 90 derece yapar. bol turist ağırlıyan bu bölge, yurdumuz insanlarının cinsellikte gelişimine büyük katkıda bulunur.

Ege bölgesi: cinsellikte büyük uçurumların bulunduğu bölgedir. bölge izmir haricindeki diğer illerde karasal ve sakin bir cinsellik yaşarken, izmir de bu durum bir hayli değişmektedir. kızların daha bir rahat yaşamasından dolayı, bakirelik diğer bölgelere göre daha az önem arz etmektedir. özellikle izmir ilinde bi çok biseksuel tercihler göze çarpmaktadır. bu bölgemizde kırsal kesime gelindiğinde kadınların ve erkeklerin daha bir aseksuelleştiği gözlenmektedir.

Marmara bölgesi: nüfüs ve büyükşehirlerinin çokluğu itibari ile her türlü cinsel eğilimin bulunduğu bölgedir. bölgenin en büyük şehri olan istanbul’ da eşcinsel eğilimlerin daha bir hat safhada olduğu görülebilir.bu bölgenin özellikle bursa erkekleri türkiye çapında ün yapmıştırlar. bir çok tecavüz ve taciz olayının yaşandığı bölgede, her türlü cinselliğe aç insana rastlanabilir. bu sebepten ötürü, gecenin geç saatlerinde dışarı çıkma ve ıssız caddelerinde tek başına dolaşmak sakıncal bir durum teşkil etmektedir. insanlarının sokaklarında doyasıya cinsellik dürtülerini karşılık lı gösterdikleri gözlenir.

son olarak doğu karadeniz bölgesinden giren yürüyen kukular ve marmara bölgesi ile yazları sıcak geçen akdeniz ele alındığında bu bölgeler, diğer bölgelerimize göre haritada daha kırmızı gösterilir.

TEILEN

Yorum Yaz