Tüp Bebek Tedavisiyle Çocuk Sahibi Olmak Hayal Değil

0
333

Çocuk sahibi olma hayaline ulaşmak her çift için kolay olmayabiliyor. Bu yüzden gebelik şansı olmayan veya düşük olan bireyler umutsuzluğa kapılabiliyor. Çoğu zaman bu konuda yanlış bilgilendirmeye de maruz kalınıyor. Bu durum da çiftler için bazı sorunlara yol açabiliyor. Teknolojideki gelişmelerin tıp dünyasında etkin bir şekilde kullanılması, çocuk sahibi olmak isteyenlere bir umut ışığı oluyor.

Tüp bebek tedavisi sayesinde birçok birey anne ve baba olmanın tadına varabiliyor. Doğru yöntem ve uzman bir doktorun aracılığı ile başarı oranı oldukça yükseliyor. Tedavi sürecinde sabırlı ve azimli olmak da büyük bir ehemmiyet taşıyor. Doktorla kurulan doğru iletişim de bu sürece önemli katkılar sağlıyor.

Dünyada ilk kez 1978 yılında başarıyla gerçekleştirilen tüp bebek tedavisi yeni bir yöntem değil. Süregelen zaman içerisinde tedavi yöntemi daha kapsamlı, güvenilir ve modern bir hale kavuştu. Tüp bebek tedavisi, cinsiyet belirleme işleminin yapılabileceği aşamayı da içeriyor.

Cinsiyet Belirleme

Tüp bebek tedavisinde, kadından alınan yumurta ile erkekten alınan sperm laboratuvar ortamında döllendiriliyor. Sonrasında gelişim gösteren embriyo anne vücuduna yerleştiriliyor. Döllendirme işlemi laboratuvar ortamında sağlanırken, hamileliğin devamı anne vücudunda gerçekleşiyor.

Cinsiyet seçimi ise, bebek anne karnına girmeden yani embriyonun gelişim sürecinde gerçekleştiriliyor. Bu işlemin sağladığı başarı oranı oldukça yüksek seviyelerde seyrediyor. PGT (Preimplantasyon Genetik Tanı) yöntemleri ile gerçekleştirilen cinsiyet belirlenmenin başarı oranı, özellikle 35 yaş altında kadınlarda daha da yükseliyor.

Cinsiyetin belirlenmesi sadece çocuk sahibi olma şansı düşük ailelerde değil, tüp bebek tedavisine ihtiyaç duymayan aileler tarafından da tercih edilebiliyor. İki türlü de ailelerin aynı tedavi yöntemlerini uygulaması gerekiyor. Erkek çocuk için XY, kız çocuk için XX kromozomlu embriyo anne rahmine tutunur ve hamilelik başlarsa, çocuğun cinsiyeti kesinleşmiş oluyor.

Kıbrıs Tüp Merkezinde Yeni Bir Hayata Merhaba Deyin

Çocuk sahibi olmak isteyen ve çocuğunun cinsiyetini belirlemek isteyen aileler için tüp bebek tedavisi avantajlı bir alternatif olarak görülüyor. PGT (Preimplantasyon Genetik Tanı) işlemi Kıbrıs tüp bebek merkezlerinde, cinsiyet seçimi için yasal olarak kullanılamıyor. Ancak tıbbi gereklilikler sonucu ortaya çıkan durumlarda izin alınarak bu yöntem tercih edilebiliyor.

Tüp bebek tedavisine, cinsiyet belirlemeye ve diğer birçok konuya ilişkin detaylı bilgilere tupbebekmerkezlerikibris.com sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca Kıbrıs’ta konaklama, tüp bebek merkezinde verilen hizmetlere ulaşabilmeniz de mümkün. Tüp bebek tedavisi ile anne baba olmak hayaliniz değil, gerçeğiniz olsun.

TEILEN

Yorum Yaz