TeknikBilimler.Net Nedir Detaylı Bilgi

0
138

TeknikBilimler.net bilim, mühendislik, teknoloji ve teknik konulardaki Türkçe kaynak eksikliğini gidermek amacıyla 8 Ocak 2015 tarihinde kuruldu. Türkiye’nin en iyi mühendislik, bilim ve teknoloji bloğu olma hedefiyle yola çıktık. Geldiğimiz noktada Türkiye’nin en iyi mühendislik bloglarından biri olmanın gururunu yaşıyoruz.
Amacımız; ziyaretçilerimize internet üzerinde başka sitelerde bulamayacağı konularda makaleler paylaşarak, bu konularda bilgi vermektir. Sitemizde yayınlanan yazılar alanında uzman yazar kadromuz tarafından detaylı ve geniş bir araştırma süreci sonunda yazılmakta, editörümüz tarafından incelenerek yayınlanmaktadır.

Bloğumuzda Bilim, Bilgi kırıntıları, Malzeme bilimi, Mühendislikler, Kimdir? Kategorileri altında çok sayıda özgün makale yer almaktadır. Mühendislikler kategorisindeki yazıları okuyarak Mühendis maaşları, maden mühendisliği nedir?, makine mühendisliği nedir?, raylı sistemler mühendisliği nedir? Gibi konu başlıklarında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bilim kategorisinde bulunan makalelerimizi okuyarak bilim dünyasındaki son dakika gelişmelerinden, yeniliklerden haberdar olabilir ve gündemden geri kalmazsınız. Ayrıca bilim insanları hakkında bilgi, icatlar, teknoloji haberleri ve fizyoterapist maaşları gibi bilimsel terimlerin tanımlarına da ulaşabilirsiniz.

Malzeme Bilimi; kategorisinde bulunan makaleler (plastik nedir?, elmas nedir?, titanyum nedir? vs) ile metalürji ve malzemeler hakkında detaylı bilgiler bulabilirsiniz. Ayrıca malzeme bilimi ile ilgili en son haberlere ulaşabilirsiniz.

bilimteknik
Kimdir?; kategorisinde bulunan yazılar ile ünlü bilim insanları kimdir?( Nicola Tesla kimdir?, Stephen Hawking kimdir? vs) konu başlıklı yazılar içermektedir.
Ziyaretçi kitlemiz Mühendislik öğrencileri, mühendisler, bilim, teknoloji severler, genel kültürünü geliştirmek isteyen insanlardan oluşan çok geniş bir kitleden meydana gelmektedir. Bloğumuzun kurulma amaçlarından bir tanesi de genel kültürünü geliştirmek isteyen insanların başvurabileceği dev online bir kaynak olmaktır. Bu amaçla her gün çeşitli konularda bilgi veren, özgün, kaliteli makaleler paylaşmaktayız.

TeknikBilimler.net en iyi mühendislik, bilim bloğu olma yolunda basamakları birer birer çıkmaktadır. ‘’Mühendislik Bilgi Paylaşım Portalı’’ sloganıyla çıktığımız bu yolda 2 yılı geride bırakmış bulunmaktayız. Yüzlerce özgün makale ile ziyaretçilerimizin merak ettiği konularda sorularına cevap vermekteyiz.

TeknikBilimler.net mühendislik, bilim ve teknoloji bloğunu takip ederek birçok konuda sorularınıza cevap bulacağınızdan eminiz.

TEILEN

Yorum Yaz