Soğuk Kış Aylarında Cilt Bakımı

0
2932

Kışın cilt ekstra bakıma ihtiyaç duyar.Kış mevsiminin soğuk ve kuru havasından dolayı cilt iki kat kurur ve çatlar .Cildin aşırı yorgun ve soluk görülmemesi için kışın ona ihtiyacı olan bakımı mutlaka uygulamalısınız.Kış için cilt bakım önerilerini uygulayarak daha canlı ve ışıltılı bir cilde sahip olabilirsiniz.kışın cilt sağlığını korumak için yapmanız gerekenleri mutlaka uygulayın.

Her şeyden önce kış mevsiminde cildinizin temizliğine daha fazla dikkat etmelisiniz.Bakımlı ve sağlıklı bir cildin iyi temizlenmiş olması şarttır.Çünkü cilt bütün gün kir ve yağa maruz kalır .Bu kirlerden ve ölü hücrelerden cilt mutlaka arındırılmalıdır.Cildinizin sağlıklı olması için doğru temizlenmesi de önemlidir.Bunun için öncelikle cilt tipinizi iyi bilmelisiniz.Cildin temizliğini de buna göre yapmalısınız.Çünkü her cildin ihtiyacı olanlar farklıdır.Kullanacağınız ürünleri de cilt tipinize uygun olarak seçmelisiniz.

Dikkatinizi Çekebilir  ► Kolay Cilt Bakımı Ve Aromaterapi Yüz Maskesi

Yüzde yer alan ölü derilerden kurtulmak önemlidir.Bunun için yüzünüzü günde 2 defa yıkayıp temizleyin.Yüzünüzü temizledikten sonra tonik uygulayın mutlaka.Tonik cildin pH dengesini ayarlar ve cildin aşırı kurumasını da engeller.Kan dolaşımını hızlandıran peeling uygulaması cildi ölü derilerden kurtaracaktır.Haftada 1  peeling uygulayarak cildinizi daha sağlıklı ve canlı gösterebilirsiniz.

En önemli noktalardan biride cildin nem dengesini korumasıdır.Bunun için cilt tipinize uygun kaliteli bir nemlendirici kullanmanız şarttır.Nemli cilt kışın kurumalardan ve catlaklardan korunur.

Dikkatinizi Çekebilir  ►Cildiniz İçin En Faydalı 11 Doğal Bitkisel Yağ

Kış mevsimi olduğu için güneş koruyucusunu kullanmaya ihmal etmeyin.Çünkü güneş koruyucusu sadece yazın değil  kışında gereklidir.Güneş ışınları cildin kırışmasına ve erken yaşlanmasına neden olur.35 faktör koruyucu kullanmak kışın yeterli olacaktır.

Cildi korumak ve yaşlanması önlemek için kışın beslenmenizede dikkat etmelisiniz.Bunun için cildiniz omega 3 yağ asitlerini,A,B,C,E ve K vitaminlerini yeteri derecede almalıdır.Böylece cildin erken yaşlanmasını da önlemiş olursunuz.Özellikle kışın meyve ve sebzeleri bol miktarda tüketin.Antioksidan gücü yüksek meyve ve sebzeler cildinizin daha taze görünmesini sağlar.

Özellikle C vitamini cilt için olmazsa olmazdır.Bunun için portakal,mandalina ,greyfurt gibi meyveleri günlük olarak tüketin.Bunun dışında cildinizin E vitaminini yeteri kadar alması için Fındık ceviz ve badem tüketin.Cildi doğal olarak nemlendirmek için günde en az 2,5 litre su tüketin.Antioksidan özelliği gösteren yeşil çay tüketmenizde iyi olacaktır.Protein kaynağı olan yumurtayı kahvaltılarınızdan eksik etmeyin.

Sigara ve alkol gibi cilt sağlığını olumsuz etkileyen cildin erken yaşlanmasına neden olan kötü alışkanlıklardan uzak durmalısınız.Dengeli uyku uyumaya özen gösterir.Cildinizin dinlenmesi onu daha sağlıklı ve parlak yapar.

 

TEILEN

Yorum Yaz