Siyah Noktadan Kurtulmanın Doğal Yolları

0
3444

Doğal siyah nokta kürleri ile arzu ettiğiniz siyah noktasız bir cilde kısa zamanda sahip olacaksınız.

Kullandığınız onlarca kimyasal kozmetik ürünleri yararı olduğu kadar zararlarınında olduğu bir gerçek. Kimyasal olan her nesnenin cildimize değmesi uzun vadelerde etkileri görülebilir. Doğa ana bize güzellik konusunda sonsuz nimetler sunmuş bize kalan sadece ubnları değerlendirmek. Evde rahatlıkla yapabileceğiniz doğal siyah nokta kürleri ile siz de aradağınız ve özlediğiniz pürüzsüz cilde sahip olacaksınız.

 

siyah_nokta_neden_olur_2

 

Doğal siyah nokta kürleri

 

Patatesli Siyah Nokta Kürü

Malemeler

  • 3 patates
  • 4 damla limon suyu
  • 1 tatlı kaşığı bal

Uygulanışı

Patateslerin rendenin en ince yeri ile rendeleyin ve tülbentle suyunu çıkarın. İçine limon ve balı ekleyerek karıştırın. Problemli bölgenize uygulayın ve 20 dakika bekletin. İşlem bittikten sonra iyice durulayın.

Karbonatlı Siyah Nokta Kürü

1 tatlı kaşığı karbonatı su ile hamur haline getirin ve problemli bölgenize uygulayın. 5 dakika cildinizde tutarak soğuk suyla yıkayın.

Domates ile Siyah Nokta Kürü

Domates içerdiği kimyasallar sayesinde sizi kısa sürede siyah noktalardan kurtaracaktır. Bir dilim domatesi yüzünüze sürerek uygulayabilirsiniz yada domates suyu iyice problemli bölgeye yedirerek uygulayabilirsiniz.

Deniz Tuzu ile Siyah Nokta Kürü

İhtiyacınız olduğu kadar deniz tuzunu ıslatarak problemli böygeye uygulayın. 5 dakika bekledikten sonar deniz tuzunu yıkayın ve problemli bölgeye masaj yapın. Deniz tuzunun içindeki mineraller cildinizi yenileyeceltir.

Portakal Kabuğu İle Siyah Nokta Kürü

Portakal kabuğunu güneşte 2-3 kurutun ve kurumuş portakal kabuklarını rendeleyerek toz haline getirin. Portakal kabuğu tozunu doğal gül suyu ile karıştırın ve yüzünüze sürün. Kür kuruduktan sonra ıslak ellerle masaj yapın ardından soğuk su ile yıkayın.

Doğal gül suyu yapımı için ziyaret edin.

TEILEN

Yorum Yaz