Siyah Nokta Temizleme Yöntemleri

0
1251

Siyah Nokta temizleme yöntemi iki sistemde çıkartılabilir ya salonda profosyonel bir şekilde hizmet alarak derin temizleme adı verdiğimiz enstitüde yapılabilecek bir temizleme yada kişi evde kendi başına siyah noktaları hangi bölgede ise rahatsızlık duyabiliyorsa kendi yapabileceği bir sistemdir.

Evde yapacağımız siyah nokta temizliği (Komedon Temizliği)  banyo sonrasında, banyoda cilt nemlenecektir ve daha sonrasında peeling yapılarak;

2 işaret parmağımıza kağıt havlu veya ince kleenex dediğimiz kağıt mendilleri sararak dairesel hareketlerle parmakların yan kenarlarından sıkılarak siyah noktayı çıkartabiliriz asla tırnakla siyah nokta ucu sıkılmamalıdır çünkü ciltte kılcal damar kanaması yaparsınız, tırnak izi bırakırsınız ve gözeneği deforme edersiniz bu sefer de siyah noktadan çok cildinizde iz oluşacaktır. Siyah nokta sıktıktan sonrada mutlaka toniklememiz gerekiyor ve hiç birşeyimiz yok ise gül suyu da doğal bir toniktir zaten tonikleyebiliriz. Gözeneklerin sıklaşmasını nem vermesini sağlayabiliriz.

peeling

Ama bizim tercih ettiğimiz en doğal yöntem siyah bir noktanın iyi bir yerde uzman tarafından yapılmasıdır, Peeling yapılarak ve buhar verilerek doğru bir şekilde siyah nokta sıkılma işlemidir.

Siyah Nokta da yapılmaması gereken komedon pres dediğimiz tığa benzer siyah nokta sıkılması için çıkarılan aletler vardır bu haletler tamamen delici ve gözeneği deforme eder bunlar ile asla sıkılmaması gerekir bu seferde siyah noktanız olmaz gözeneğiniz su çiçeği çıkarmış gibi delik delik olur ve bu sizi rahatsız eder. Deforme olmuş hiç bir gözenekte tekrar yeniden sıklaşamaz eski formuna gelemez.

TEILEN

Yorum Yaz