Selülit azaltmak için yapılacaklar

0
1526

Havalar sıcak yüzünü göstermeye başladı, yaz geldi. Peki tatil planları yaparken; plajlara ne kadar hazırsınız. Kadınların yaz planlarında korkulu rüyalarıdır selülit. Kurtulması oldukça zorlu olan selülit için işinizi kolaylaştırıcı birkaç önerimiz var. Uzmanların önerileri doğrultusunda, selülitlerle savaşmanıza destek olacak bitkisel önerilerimiz aşağıdadır:

Balık ve Keten tohumu: İçeriğindeki Omega- 3 ile birlikte Alfa linolenik asidin anti enflamasyon özelliği nedeniyle selülit için tüketilmesi gerekmektedir.

Antioksidan zengini gıdalar:  Antioksidan gıdaların enflamasyonu kontrol altına alma ve tedavi etme  konusundaki etkinliği herkes tarafından bilinmektedir. C,E vitaminleri ve beta karoten, çinko, selenyum, bakır en iyi antioksidanlardandır. Tükettiğiniz antioksidanlardan maksimum fayda elde etmek istiyorsanız multi-vitaminler yerine antioksidan açısından zengin yiyecekleri tercih etmelisiniz. Kuru erik, kuru üzüm veya herhangi bir koyu renkli  meyve ve sebze tüketebilirsiniz. Zerdeçal da antioksidan bakımından oldukça zengindir.

Bioflavonlar: Soğan, yeşil fasülye, lahana, elma, turunçgiller, kuru erik, soya gibi bioflavonlardan zengin gıdalar, kolajen ve elestazın yıkılımını engellemede etkili oldukları gibi hücre zarını korumak ve tamirini yapma bakımından önemli bir rol oynamaktadır.

Ananas: Fazla su atılımını destekleyerek, ödemleri azaltan ananas, ağrıları ve morarmaları da azaltmaya destek olmaktadır.

TEILEN

Yorum Yaz