Sarkan Göğüsleri Dikleştiren Doğal Çözümler

0
4924

Kadınlarda geçen zaman ve yer çekiminin etkisi ile göğüslerde sarkmalar oluşmaktadır. Göğüs sarkmasını engelleyen doğal çözümler nelerdir, göğüs nasıl dikleştirilir ?

Göğüs-Diklestirmek-icin-Harekeetler

Kadınların zamanla en çok korktuğu durumlardan olan göğüsleri sarkması durumudur. Pek çok kadın geçen zaman karşısında göğüs sarkmasına karşı ne gibi çözümler olduğunu bilmemekte bir şey yapamamaktadır.

Kadın göğsü yağ tabakasında oluştuğu için sarkması çok normaldir ancak sarkmasını engellemek ve sarkmış göğsü tekrar eskisi gibi dikleştirmek sizin elinizde. Göğüs sarkması için illa ki ameliyat masasına yatmanıza gerek yok, göğüs sarkması doğal yöntemlerle nasıl durdurulur ve sarkmış göğüs nasıl dikleştirilir.

Göğüs neden sarkar?

Özellikle kadın göğsü sarkmasının bir çok nedeni bulunmaktadır. Bunların başında Hızlı kilo vermek, hormonal değişimler, çok sıcak banyo yapmak, uzun süre güneşlenme ve özellikle sigara içmek. Sigara içinde ki nikotin kan damaklarındaki kan akışını engelleyerek ciltteki oksijen seviyesini düşürür bu da ciltte sarkmalara sebep olur.

Göğüs sarkması doğal olarak nasıl önlenir?

  • Göğüs sarkmalarının en büyük düşmanı spor yapmaktır. Spor yaparak göğüs bölgenizde ki kasları sıkılaştırarak eskisi gibi dikleşmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle yüzme göğüs dikleştirme için en doğal yöntemdir.
  • Kalsiyum, C vitamini ve proteinli yiyecekler tüketin. bu yiyecekler cildin sıkılaşmasını sağlar.
  • Sıcak suyla yıkanmak göğüs sarkmalarında çok etkilidir. Eğer soğuk suya dayanabiliyorsanız her gün göğüslerinizi soğuk suyla yıkayıp zeytin yağıyla masaj yapın. Soğuk su göğüslerin diri kalmasını sağlar.
  • Mümkün olduğunca dik durun ve duruşunuzu düzeltin.
  • Ani kilo alıp vermek göğüs sarkmalarının en önemli sebebidir. Bu yüzden kilo alıp vermeyi programlı ve yavaş yavaş yapmanızı öneririz.
  • Spor yapmak göğüs sarkmalarını önler. Spor yaparken de göğüs sarkmasını engelleyen sıkı özel sütyen giymeniz önemlidir.
TEILEN

Yorum Yaz