Sakarya Özel Kız & Erkek Öğrenci Yurtları

0
495

 

Uzun bir sınav maratonundan sonra Sakarya Üniversitesini kazanan öğrencilerin çözmesi gereken en önemli sorun barınmadır. KYK yurdu, özel yurtlar ve apart daireler olmak üzere üç barınma seçeneği bulunuyor. KYK yurtları odalarında kalan kişi sayısının fazla olması, başvuru yapılsa dahi sıranın gelmemesi, bazı imkansızlıklar sebebiyle öğrenciler genellikle özel yurtları tercih etmektedir.
Sakarya’da özel yurt seçimi yaparken nelere dikkat etmeniz gerekiyor?
Değerli arkadaşlar, üniversite uzun, yorucu ve masraflı bir süreçtir. Bu süreci kayıpsız atlatmak için öncelikle sağlıklı bir kalacak yer seçmelisiniz. Sakarya’da özel yurt seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken konular; üniversiteye ulaşım kolaylığı, yurdun bulunduğu sokağın güvenli oluşu, yurt imkanları, yemek ve yurt ücretleridir. Özellikle ailenizin de maddi durumunu dikkate alarak kesenize uygun bir yurt seçimi yapmanız gerekmektedir. E-kayıt yaptıktan sonra artık üniversiteye gelmenize gerek yok. http://yurt.unibilgi.net sayesinde yurt bulmak için Sakarya’ya gelmeniz gerekmeyecek.

unibilgi yurt

Sakarya özel kız yurtları araması yapan öğrenciler şehirde bulunan tüm kız yurtlarının listesine ulaşabilir. Bu sayede beğendiğiniz yurtları işaretleyip yurt yetkilisini telefonla arayarak fiyat bilgisi alabilirsiniz. Yurt rehberinde neler var?

  • Sakarya’da bulunan tüm yurtları ilçe ve merkez olarak seçip listeleyebilirsiniz.
  • Google Street ile yurdun bulunduğu sokakta gezintiye çıkabilirsiniz. Sakarya’yı sokak sokak gezip yurt aramaya son!
  • Galeri butonuna tıklayarak yurt odalarının görsellerine ulaşabilirsiniz.
  • İletişim sekmesinden yurda ait web site, telefon ve adres bilgilerini görebilirsiniz.
  • Açıklama*kısmından Sakarya Üniversitesine ulaşım bilgileri, oda tercihleri ve yurt imkanları hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

unibilgi yurt 2

Sakarya Üniversitesini kazanan erkek öğrencileri de unutmadık! Sakarya özel erkek öğrenci yurtları araması yaparak şehirde bulunan erkek öğrenci yurtlarının listesine ulaşabilirsiniz. Yurt rehberi sitesinde *yalnızca özel yurtlar yok. Apart dairelerin listesine de tek tıkla ulaşmanız mümkün.

TEILEN

Yorum Yaz