Saçlarınızın Daha Hızlı Uzamasını Nasıl Sağlarsınız ?

0
956

SAÇLARINIZIN DAHA HIZLI UZAMASINI NASIL SAĞLARSINIZ

Saçlarınızı sağlıklı ve doğal yollardan uzatabilmenin en kolay ve pratik yolları kişinin saç modeli ve saçının cinsine göre değişiklik gösterir. Saçlar bizim için görsel açıdan çok önemlidir vücudumuzda çok değer verdiğimiz Göze hitap eden vücudumuzun bir unsurudur. Şimdi size saçlarınızın daha hızlı uzamasını nasıl sağlarsınız,  sağlıklı doğal yollardan kolay uzatmanın formüllerini vermek istiyorum.

Saçlarınızın bakımlı ve sağlıklı olması vücudunuzu dengeli bir şekilde beslemenize bağlıdır. Dengeli beslenirsek saçlarımız daha bakımlı ve kuvvetli olabilir şimdi saçlarımızın sağlıklı ve kolay uzamasının birkaç formülünü sizlere vermek istiyorum. Daha fazla saçlarınızın uzamasının yollarından bir tanesi saçlara iyi gelen hakiki bir zeytinyağıdır. Saçlarınızın daha hızlı uzamasını nasıl sağlarsınız saf zeytinyağının saçlarınızın uçlarına haftada bir kez sürmemiz iyi olur Eğer saçlarınızın uçların da kırıklar varsa uçlarından biraz kestirip haftada 2 defa da uygulayabiliriz. Saçlarınızın sağlıklı ve kolay bir şekilde uzaması için eczanelerde ve kozmetik ürünlerin satıldığı yerlerde birçok seçenekler de bulabilirsiniz.

Hızlı Saç Uzatma
Hızlı Saç Uzatma

Saçlarınızın daha hızlı uzamasını nasıl sağlarsınız seçenekler arasında çeşitli yağlar, çeşitli kremler, çeşitli kürler de vardır. Bu ürünler dışında B kompleks vitaminleri, a ve c vitaminleri içeren multivitamin  takviye edebilirsiniz sağlıklı saç uzamasında bu maddeler dışında önemli yer tutan bazı yöntemler de vardır bu yöntemler vitamin açısından çok faydalı olan keten tohumu yağı ve ısırgan otu sayabileceğiniz bitkiler arasındadır. Saçlarımızın sağlıklı ve doğal yollardan uzaması sağlığımız açısından çok önemlidir bu bitkileri kullanırken sağlık açısından alerjiniz olup olmadığını araştırıp kullanmanız gerekmektedir. Bu bitkileri kullanmadan önce doktorunuza başvurabiliriz saçlarımızın hızlı bir şekilde uzaması için sağlıklı beslenmeniz çok önemlidir.

Zeytin Yağ ile Saç Uzatma
Zeytin Yağ ile Saç Uzatma

Saçlarınızın parlak ve bakımlı, güçlü, sağlıklı olması için yediklerimize çok dikkat etmemiz gereklidir. Saçlarınızın sağlıklı olması için bol miktarda C vitamini tüketmeliyiz vücudunuzdaki demir eksikliği gibi bazı faktörler saçlarınızın dökülmesine, yıpranmasına, uzamasına engeldir ve saçlarınız için çeşitli türlerde uygulayabiliriz. Mesela parlak görünmesi için, uzaması için saçlarınıza kuru soğanın kabukları ile soymadan haşlayıp suyu soğuduktan sonra saçlarınıza masaj yaparak yıkayabiliriz.

Neşe Koçinbiga‘nın Anlatımı ile Hızlı Saç Uzatma Önerileri

TEILEN

Yorum Yaz