Saçları Yıkarken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

0
966

Saçları yıkarken nelere dikkat etmek gerekir?

Saçlarımızı Yıkarken öncelikle kullanacağımız şampuana ve besleyici kremlerin ne kadar bitkisel olduğuna dikkat etmemiz gerekir. Bunlara Dikkat etmemiz için de saç türünün kuru, nemsiz, yağlı mı? kepekli mi? hangi saç türüne hangi ürünü alabileceğimizi doğru karar vermemiz gerekiyor tabi ki bu aşamada su en büyük etkenlerden birtanesi çok yağlı saçlarda çok sıcak su ile yıkamamamız gerekiyor, Sıcak su yağlı saçı 2 kat yağlandıracaktır.

Çok kuru saçlarda ise daha ılık su ile yıkamamız gerekiyor, Doğru şampuan ile saç diplerine masaj yaparak (Friksiyon) dairesel eşliğinde saç diplerinin ve tenin daha derinlemesine yıkanması gerekiyor saçların arkalarına enseye doğru en çok yağlanmalar olmaktadır o bölgelerinde yine yağdan ve kepeklenmeden arındırabilmek gerekmektedir yani saçların sadece uclarına bol şampuan dökerek ve köpürterek değil de friksiyon eşliğinde derinin ve saç diplerinin iyice temizlenmesi ve yenilenmesi gerekiyor.

saç-yıkama

Saçların çabuk yağlanması nasıl önlenir?

Saçlarımız eğer çok çabuk yağlanıyor ise bu çabuk yağlanmayı önlemek için öncelikle saçlarımızla çok oynamamamız gerekir, Çok sıcak su ile saçlarımızı yıkamamalıyız ve doğru şampuanı seçmeliyiz. Yağlı saçlar için bitkisel ağırlıklı şampuanları kullanmayı tercih etmeliyiz.

Saçlarımızı çok fazla kremliyorsak uclarda kuruma ve diplerde yağlanma var ise kremleri saç diplerimize asla sürmememiz gerekir sadece saç uclarını nemlendirmek için kullanabiliriz.

Bizim evde yapabileceğimiz, Kendimizi daha iyi hissedebilmek için saçlarımıza yapacağımız bakımlarda ısırgan tohum yağıokaliptus yağını kullanabiliriz. Bu ürünler yağdan çok cilde, saça ve saçlı deriye nem veren yağlardır bu aşamada cilde nem verecektir ve yağlanmayı ortadan kaldırac ve dengeleyecektir.

TEILEN

Yorum Yaz