Saç Renkleri

0
1782

Saç Renkleri

Şuana dek kuaförde boyatmış olduğunuz saçlarınız sizi memnun etmiyor ve kendinizi mutsuz hissetmenize neden oluyorsa bu durum, teninize uygun olan saç rengini yakalayamadığınız  anlamına gelmektedir. Çok dert etmeyin, çünkü bu bu durum sadece sizin başınıza gelmiyor. Çoğu zaman televizyonda gördüğümüz ünlü kişilerin kullanmış oldukları saç renkleri ten rengine uygun olup olmadığı hiç düşünülmeden birçok kışın tarafından kullanılıyor. Peki, ten rengine uyum sağlayan saç rengi nasıl belirlenmeli?

Saç-Renkleri-3

Tene Uygun Saç Rengini Yakalamak

Sıcak ve soğuk olmak üzere iki ana ten rengi söz konusudur. Söz konusu bu ten renklerinden soğuk ten rengi pembe ana tonunda mavi alt tonlara, sıcak ten rengi de sarı ana tonunda altın rengi alt tonlara sahip durumdadır. Ten renginizi basit bir şekilde anlayabilmek  için ufak bir test yapmanız yeterli olacaktır. Sahip olduğunuz birer gümüş ve altın takıyı alın ve yüzünüze tutarak hangisinin teninize daha çok yakıştığını gözlemleyin. Teninize altın daha çok uyum sağlıyorsa ten renginiz sıcak, tam tersine gümüş daha çok uyum sağlıyorsa ten renginiz soğuk anlamına gelmektedir.

Saç-Renkleri-2

Sıcak ten rengine sahip olan bayanlar için en uygun saç renkleri arasında bakır, tarçın, kumral ve kızıl renk tonlarını sıralayabiliriz. Ancak tabi sadece bu tonlarla kendinizi sınırlandırmak zorunda değilsiniz. Farklı saç renklerinin değişik tonlarını, makul gölgeler ile beraber kullanmanız halinde hangi ten rengine sahip olduğunuz hiç fark etmeksizin kullandığınız saç rengi size uyum sağlayabilir. Soğuk ten rengine sahip olan bayanlar için ise kiraz, buğday ve bal gibi saç renkleri uygun seçenekler olacaktır.

Saç-Renkleri

Uygun Saç Rengi Seçiminde Göz Önünde Bulundurulması Gereken Diğer Faktörler

Her ne kadar ten rengi gibi etkin olmasa bile sahip olduğunuz göz rengi de  saç renginizi belirlemeniz konusunda önemli bir faktördür. Renkli gözlere sahip bir bayansanız göz renginizi öne çıkarmak için saçlarınıza özel renkler uygulamanız daha doğru olacaktır. Saçlarınızı bir kuaföre boyatacaksınız kuaförünüz size bu hususta önerilerde bulunabilir. Bir diğer önemli husus ise saçlarınızın kesim modeli. Her saç rengi her saç kesim modellerini uyum sağlayamayabilir.

TEILEN

Yorum Yaz