Saç Rengi Nasıl Açılır ?

0
1329
Saç Rengi Açma
Yaz mevsiminde doğal saç rengini açmak için en popüler yöntem papatya suyu. Lakin papatya suyu dışında birçok yöntem de mevcut…

C vitamini

C vitamini saç açmak için oldukça doğal bir yöntemdir. Hasta olmamak için suyun içine attığınız ve erittiğiniz C vitamini tabletlerini ezip şampuanınıza karıştırın ve saçlarınızı gün aşırı bu şampuan ile yıkayın; saç renginizin açılmaya başladığını göreceksiniz.

Saç Rengi Açma
Saç Rengi Açma

Diğer bir C vitamini yöntemi ise limon. Limonun suyunu sıkın ve saçlarınıza sürüp daha sonra da saçlarınızı bir süre güneşe maruz bırakın. Bu yöntem de saç renginizi açmak için oldukça etkilidir.

Saç Rengi Nasıl Açılır
Saç Rengi Nasıl Açılır

Sirke

Saçlarınızı yıkarken içerisinde paraben ve sülfat bulundurmayan ürünler kullanmamız gerektiğini artık hepimiz biliyoruz. Saçlarımızı doğal bir şampuanla arındırdıktan sonra son durulama suyuna elma sirkesi katın. Bu uygulamayı periyodik olarak uygularsanız saç renginizin açılmaya başladığını göreceksiniz.

Dikkatinizi Çekebilecek Yazıları:

 

Oksijenli su

Yaralanmalarda yaralarınızı temizlemek ve bakterilerden, iltihaplardan kurtarmak için sürdüğünüz oksijenli su saçlarınızın rengini de 3-4 tona kadar açan bir diğer yöntem. İster bölgesel olarak isterseniz de tüm saçınızda gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Saç Rengi Açma
Saç Rengi Açma

Çay

Kahvaltıdan sonra artan çayı çok rahatlıkla saç açma yöntemi için kullanabilirsiniz. Demlediğiniz çayı saçlarınıza sürün ve 15 ya da 20 dakika bekletip durulayın. Haftada 1 veya 2 kez uygularsanız amacınıza ulaştığınızı göreceksiniz.

Evde Saç Rengi Açma
Evde Saç Rengi Açma

Karbonat

Papatyadan daha etkili bir yöntem varsa o da karbonattır. Saçlarınızı ıslatıp 1 veya 2 kaşık karbonatı ıslak saçlarınıza serpip iyice ovuşturun. Böylece hem arındırma hem saç açma işlemini aynı anda yapmış olup, bir taşla iki kuş vuracaksınız.

Saç Rengi Nasıl Açılır
Saç Rengi Nasıl Açılır

Bal ve zeytinyağı

Bal ve zeytinyağı maskesiyle saç renginizi 2-3 ton açmanız mümkün. Saç uzunluğunuza göre eşit miktarda bal ve zeytinyağını karıştırıp saçınıza uyguluyorsunuz. Saç boyuyormuş gibi 45 dakika bekleyip ılık bir suyla durulayın.  Haftada 2 veya 3 kez uygulayınca farkı göreceksiniz.

TEILEN

Yorum Yaz