Saç Ekimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

0
911

Saç Ekimi tamamı ile lokal anastezi altında gerçekleştirilebilen bir işlemdir, Başımızın arka ense bölümünde 2 kulak arasında dökülme özelliği olmayan saçlarımızın o bölgeden özel bir aletle mikromotor dediğimiz aletle tek tek alınarak herhangi bir kesi oluşturmadan saçsız bölgelere nakil edilme işlemi olarak özetlenebilir.

Güncel saç ekimi yöntemleri nelerdir?

 

En güncel saç ekimi yöntemi FUE yöntemi 2007 – 2008 Tarihinden itibaren ülkemizde de son derecede popüler olmaya başlamış FUT Yöntemi dediğimiz  daha az sayıda yapılmaya başlanıyor. FUE yöntemi oldukça yeni, geniş ve teknik olarak yüz güldürücü bir yöntemdir ve bir çok merkezde kullanılabilinmektedir.

Saç ekimi işlemi ne kadar sürer?

 

Saç Ekimi işlemi uzun ve zahmetli bir işlemdir yoğun bir emek gerektiren bir işlemdir Dikkatli planlama titiz bir çalışma ile beklenenden daha uzun yani insanların tahmin ettiğinden daha uzun sürmüş gibi gelebilir fakat ortamala bir saç ekimi seansı yaklaşık olarak 6-7 saat sürmektedir tabi burada en belirleyici faktör nakledilecek olan kök sayısıdır en belirleyici etkin budur ama günümüzde 3500 – 4000 kök nakli yaklaşık olarak 6,5 – 7 Saat içerisinde tamamlanmaktadır aynı günde aynı seansda.

saç ekimi

Saç ekimi acılı bir işlem midir?

 

Saç ekimi Lokal anestesi altında gerçekleştirildiği için tabi uyuşturulma kısmında ufak bir acı hissedilebiliniyor fakat işlem tamamen ağrısız acısız bir işlem olmakla beraber işlem esnasında en ufak sızıntı duyduğunuzda ve bunu belirttiğiniz taktirde tekrar lokal anestesi uygulamasıyla mümkün olan en az acıyla yapılmaya çalışılmaktadır. Yani lokal anestesi uygulaması dışında ilave bir ağrı acı gibi birşey hissetmez hasta. İşlem sonrasında hastaya uygulanan ilaçlar oldukça uzun süre etki gösterdiği için işlem sonrasının bile nisbeten ağrısız olduğunu söyleyebiliriz.

Saç ekimi operasyonlarında başarı garanti midir?

 

Herhangi bir cerrahi yöntemde başarı garanti diye önceden söylemek mümkün değildir ve etik bir davranışta olmayacaktır. Buradaki başarı garantisi kriteri nakledilen kök sayısının çok yüksek oranda tutmasıdır. Kliniklerde yaklaşık %95 Oranında köklerin canlı olarak tutma başarısını yakalamış bulunmaktayız onun haricinde hastaların memnuniyet oranı son derece yüksektir buradaki esas kriter 3000 kök nakil yapılıyor ise bunun yaklaşık yüzde 95 oranında başarılı bir şekilde tutmasıdır.

TEILEN

Yorum Yaz