Rinoplasti Öncesi ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gereken 5 Husus

0
62
A young woman with a nose strip on

Rinoplasti Öncesi ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gereken 5 Husus

Rinoplasti yani burun estetiği ameliyatı oldukça kısa süren bir cerrahi müdahale olsa da öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gereken hususlar ele alındığında oldukça zahmetli bir dönem olarak kendini göstermektedir. Bu dönem içerisinde belli bir programlama dahilinde hayatı idame etme durumu kendini gösterecek olup; insanların bu şekilde hareket etmeleri halinde beklentileri maksimum olumlu sonuçlarla kendini gösterecektir. Rinoplasti ameliyatından önce bu şekilde hareket edilirse maksimum olumlu sonuçlar elde edilebilecektir.

Doktor Seçimi

Rinoplasti ameliyatı geçirecek olan kişiler ilk olarak doğru doktor ve hastane tercihi yapmalıdır. Aksi takdirde istenmeyen sonuçlarla karşı karşıya gelebilir ya da hayalindeki buruna da kavuşmama sonucunu elde edebilirler.  Rinoplastinin dışında gamze estetiği ameliyatında da bu şekilde bir yol izlenmelidir.

Zorlayıcı Hareketlerden Kaçının

Ameliyat sonrasında burun bölgesinde yer alan dikişlerin işlevini daha başarılı bir biçimde yerine getirmesi için herhangi bir zorlayıcı egzersizden ya da ağırlık kaldırma işleminden uzak durmanız gerekecektir.

Burnunuzu Sıvılardan Uzak Tutun

Rinoplasti ameliyatından sonraki süreçte burnunuz bir alçı içerisinde olacağından dolayı herhangi bir sıvıya karşı daha duyarlı hale gelecektir. Bu sebepten ötürü dikkatli bir biçimde duş almalı; aynı zamanda da herhangi bir yüzme aktivitesine de dahil olmamalısınız.

Mimiklerinizi Gösterirken Dikkat Edin

Herhangi bir olaya aşırı bir biçimde tepki vermeniz yüz kaslarınızı etkili bir biçimde oynatmanıza sebep olacaktır. Bu şekildeki bir mimik hareketiniz de ameliyatlı olan bölgenizi doğrudan etkileyecektir.

Gözlük Kullanmamaya Çalışın

Gözlükler burnunuz üzerinde duran unsurlar olduğundan dolayı; burnunuzun olumsuz bir biçimde etkilenmesine sebep olacak materyallerden bir tanesi olarak değerlendirilebilir.

Rinoplastinin yanı sıra bıyık ekimi işleminde de bu tür hareketlere dikkat etmeniz gerektiğini aklınızdan çıkarmamalısınız. Konuyla alakalı geniş bilgi FBM’nin Rinoplasti sayfasında bulunmaktadır

TEILEN

Yorum Yaz