Ramazan Bayramında Gidilecek En Güzel Tatil Yerleri

0
2156

Ramazan Bayramı tatilinin yaz aylarına gelmesi özellikle biz şehirde yaşayanlar için büyük bir fırsat. Bayramlarda aile, akraba ziyaretleri köyü olanların köye tanıdıklarının yanına gitmeleri aile bağlarını güçlendirmek adına yapılan güzel etkinlikler. Ancak herkes bayram tatilini bu şekilde geçirmek istemez. Bayram tatilinde ne yapacağına karar vermemiş olanlar için bu yazımız çok faydalı olacak.

Yavru Vatan Kıbrıs

kıbrıs-tatili

Kıbrıs bizim için vizeye ihtiyaç duymadan yurt dışına çıkar gibi yapmak diyebiliriz. Tur şirketlerinin hazırladığı paket turlarla otel ve ulaşımı içerisinde fiyatlarla bir tatil düşünebilirsiniz. Zira oteller hava limanına çok uzak ve taksi ücretleri çok pahalı turların sağladığı aktarma hizmetleri buralarda işinize yarayacaktır. Yada kendiniz de planlayarak daha serbest bir tatil geçirebilirsiniz Kıbrıs’ta. Kıbrıs kumu ve denizi nadir güzellikte ve temizlikte ki yerlerden biri. Otellerin genelde kendi plajları bulunmakta tabi bu da sahillerin daha bakımlı olduğu anlamına gelir.  Kıbrıs’tan bahsederken kumarhaneleri es geçemeyiz. Genelde kumar hanelerde bütçenizi ayarladığınız taktirde vakit geçirmek güzeldir. Orada bulunduğunuz vakit süresince yiyecek ve içecekler ücretsizdir. Aman kendinizi kaptırmayın sadece eğlenmeye bakın.

Cunda Adası

cunda-adasi-tatil

Balıkesir’e bağlı Ayvalık’ın karşısında bulunan Cunda Adası yeşil ve mavinin buluştuğu inanılmaz bir yerdir. Cunda adası doğal dokusu korumuş sayılı yerlerdendir. Küçük 2 katlı taş evleri, dar sokakları, sakız aromalı lezzetleri ile tatiller için cezbedici bir yer. Cunda adasında nerede kalınır derseniz bunun cevabı butik otellerdir. Tarihi dokusu bozulmadan butik otellere dönüştürülmüş evlerde genelde sabah kahvaltısı verilmektedir sadece. Bayram tatillerinde yer bulunması zor bu yüzden bir kaç ay önceden plan yapmanızı öneririz.

Marmara Adası

marmara-adasi-tatil

Marmara denizinde bulunan Marmara Adası Gökçe Adadan sonra Türkiye’nin en büyük ikinci adasıdır. Marmara adasına düzenli vapur seferleri İstanbul-Silivri , Tekirdağ ve Erdek’ten yapılmaktadır. Marmara adasında tatil seçenekleri diğer  yerlere oranda daha ekonomiktir. Eğer Marmara Adasına gitmeye karar verirseniz meşhur peynirli patlıcan yemeğini tatmadan gelmeyin.

Kalem Adası

kalem-adası-tatil

Kalem Adası İzmir’in Dikili ilçesine Bademli Köyüne bağlı çok şirin bir ada. Ada yüz ölçümü olarak çok küçük olduğu için yalnızca 1 konaklama tesisi bulunmaktadır. Eğer Kalem Adasına gitmeye karar verirseniz muhakkak aylar öncesinden rezervasyon yaptırın.

Kaş

kas_tatil-nereye-gidilir

Akdeniz’in doğa harikası yeri Kaş son zamanlarda tatilcilerin gözde tatil yeri oldu. Caretta caretta’ların doğal yumurtlama alanı olan Kaş plajları tam bir doğa harikası. Kaş’a gitmeye karar verirseniz meşhur olan mavi yengeci yemeden dönmeyin sakın.

TEILEN

Yorum Yaz