PUSET SEÇİMİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR NELERDİR?

0
1040

Bebek sahibi olan anneler ve babalar bebekleri için alışveriş yaparken öncelikli olarak puset seçiminde oldukça dikkatli olmalıdırlar. Puset bir nevi küçük beşik görevi de göreceği için bebeğinizin konfor içerisinde olması ve rahat etmesi oldukça önemlidir.

Peki, puset seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

Puset seçiminde dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan birisi de pusetin katlandığında oldukça az yer kaplamasıdır. Böylelikle taşınması ve her yere götürülmesi oldukça kolay olacak ve her an yanınızda taşıyabileceksiniz. Elde taşınması için ise hafif olan pusetleri kullanmalısınız.

puset-secimi-nasıl-yapılır

Tabi ki başta da belirttiğimiz üzere pusetin içyapısının konforlu ve rahat olması da oldukça önemidir. Uzun süre uyuyacağı veya pusette vakit geçireceği de düşünülürse yatak rahatlığını verecek bir konforu sunan puseti tercih etmelisiniz.

 

Aynı zamanda kumaş yapısı olarak bebeğinizi terletmeyecek veya soğuk havalarda da üşütmeyecek derece bir kumaş yapısına ve kalınlığına sahip olması gerekmektedir.

puset-secimi-nasıl-yapılır-2

Tekerlekli pusetler bebek arabalarına göre daha hafif ve daha konforlu bir hizmet sunmaktadır. Bunun için de tekerli pusetleri tercih etmelisiniz.

 

Aynı zamanda kumaş yapısı olarak anti bakteriyel olması ve kumaşının da kolay temizlenmesi özelliğinin olması bebeğinizin hijyeni açısından da oldukça önem taşımaktadır.

 

Oldukça kaliteli ve sağlam bir puset seçmeni diğer bebeklerinizpuset-secimi-nasıl-yapılır-3de de puset kullanımını yani yeniden puset masrafı yapmanızı engelleyecektir.

TEILEN

Yorum Yaz