Porsche Cayenne Kronik Sorunlar

0
406

Dünya otomotiv sektörünün öncülerinden olan Porsche, Alman disiplini ve verimli çalışması ile ortaya çıkmış, kurulduğu yıldan itibaren müşterilerine en lüks, en kaliteli ve en konforlu araçları üretme konusunda piyasada yerini almaktadır.

Ülkemizde satışları sürekli artmakta olan Porsche araçları, kullanıcılarını memnun etmenin yanı sıra, ağızda tat bırakıyor. Keyifli ve konforlu bir içeriğe sahip iç yapısı, çekici ve hoş bir yapıya sahip dış görünüşü ile rahatlık ve karizma açısından da bu markanın otomobilleri sıklıkla tercih ediliyor. Porsche markasının son zamanlarda çıkarmış olduğu Cayenne model araçlarıyla da ilgi çekmekte. Oldukça hoş bir görünüşe sahip olan Porsche Cayenne, sürücülerine rahatlık ve konfor açısından 8 yönde ayarlanabilir konforlu koltuklar, vites değiştirme özelliğine sahip çok fonksiyonlu direksiyon, çeşitli saklama bölgeleri, Porsche Active Safe ile hız sabitleme sistemi, çeşitli destek sistemleri ve yumuşak kapanan kapılar açısından birçok özellik sağlamaktadır. Bunun yanı sıra 300 beygir motor gücü, triptronik vites, 7,7 saniyede 100 kilometre hıza çıkma performansı, ortalama 100 kilometrede 9,2 litre yakıt harcaması gibi teknik özelliklere sahiptir. Ayrıca çelik yaylı süspansiyon, havalı süspansiyon, dinamik kasis kontrol gibi özelliklerle de sürüş sırasında sarsıntıyı en düşüğe indirmekte ve arazi gibi ortamlarda sürme keyfi çıkarılabilmektedir. Ancak Cayenne için müşterilerden gelen şikâyetler doğrultusunda bazı kronik sorunlar tespit edilmiştir. Aslında 300 beygir güce sahip olmasına rağmen otomobil tutkunlarının istediği performansı sağlayamaması ve motor torkunun düşüklüğü Cayenne araçlarının sürekli servislere götürülme sebeplerindendir.

Aksoy Audi Servisi, aynı zamanda Porsche Servisi görevini de üstlenmektedir. Bu nedenle motor tamiri dışında, kronik sorunların çözülmesi konusunda da bu firma ile iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca bu firma Wolksvagen Servisi gibi markaların da servis hizmetini vermektedir.

Daha fazla bilgi Porsche Servisi adresinde mevcuttur.

TEILEN

Yorum Yaz