Organik Cilt Maskesi Nasıl Yapılır ?

1
1525
organik cilt maskesi nasıl yapılır

Organik Cilt Maskesi Nasıl Yapılır ?, Hassas Ciltler için Önerilen Doğal Maskeler ile Kendi Cilt Maskenizi Evinizde kolaylıkla yapabilirsiniz. Video’lu Anlatımlarla Doğal Cilt Bakım Maskeleri Yazımızda !

Sizler kimyasal ürünler yerine organik cilt bakım maskelerini tercih ediyorsanız organik cilt bakım maskesi nasıl yapılır? araştırmalı ve güvenli tarifler alarak kendi kendinize uygun olabilecek karışımları hazırlamalısınız.

Organik cilt maskelerinin tadına bakabileceğiniz gibi kimyasal içermeyen bu ürünler sizlerin son derece olumlu olarak faydalanabileceğiniz karışımlar olacaktır. Hiç bir marka ne kadar pahalı ya da kaliteli olursa olsun satmış olduğu ürünün tadına bakabilirsiniz vücuduna zarar vermez garantisini sizlere sunmamaktadır. Ancak hazırladığınız her doğal karışımı tadına da bakarak hem yiyip hem de cildinize uygulayabilirsiniz. Bu açıdan düşünüldüğünde tadına bakıp vücudunuzun içinde alamayacağınız şeyi cildinize nasıl uygulayacağınıza kafa yormuş olursunuz. Vücudunuz için zararlı olan bir şeyi cildiniz için nasıl faydalı olabilir ki diye düşündüğünüzde uzun süre kullanımdan sonra başta etki gösteriyor olsa da kullanmış olduğunuz kremler cildiniz yaşlandıkça geri dönüşüm olarak sağlıksız bir cildi sizlere kazandırır. Bu nedenle sizler tamamen organik cilt maskesi nasıl yapılır? öğrenerek uygulamaları teninize uygulayabilirsiniz.

organik cilt maskesi nasıl yapılır
organik cilt maskesi nasıl yapılır

En sağlıklı gördüğünüz cilt bakım kremleri ve maskelerinin içerisinde petrokimyasal maddeler bulunur ve en sağlıklı olduğu iddia edilen ürün dahil içeriğine bakıldığında koruyucu eklenmiştir. Tüm bunlar cilt dokusuna zarar vererek cilt için faydalı olan bakterileri öldürür ve bu nedenle cildiniz bakterilere karşı mağlup olarak çeşitli cilt problemleri baş gösterebilir. Aynı zamanda kremler teniniz tarafından emilmediği takdirde gözenekleri tıkar ve toksinlerin dışarıya atılmasını engeller. Bu açıdan da sağlığı tehlikeye atar.

Cildin sağlığı ne kadar dış etkenlere bağlıymış gibi görünse de beslenme şeklinizle doğrudan orantılıdır. Yani sizler tükettiğiniz besinler ile yalnızca vücudunuzu değil vücudunuzun dış örtüsü olan teninizi de koruma altına almış olacaksınız. Cildinizi temizlerken de en doğal organik cilt bakım maskesi nasıl yapılır? Öğrenerek mutfağınızda kullandığınız ve yediğiniz besinler ile cildinizi de besleyip temizleyebileceğinizi de unutmamalısınız.

En basit bir örnek verecek olursak bedeninizin birçok yerinde temizlik amaçlı olarak kullandığımız sabun cildinizin kurumasına ve asit dengesinin bozulmasına yol açar. Böylece cildin doğal yağ yapısı bozularak bakteri ve virüslere karşı savunmasını sağlayan sistem tehlikeye atılmış olur. Sabun kullanmak yerine limon harika bir ten temizleyicisi olarak kullanılabilir. Bir parça pamuğa sürülen seyreltilmiş limon suyu cildinize sürüldüğünde çok daha doğru bir yöntem ile temizlik sağlanmış olur.

Merve Özkaynak Anlatımı İle Doğal Maske Nasıl Yapılır ?

 

Neşe Koçinbiga Anlatımı İle Doğal Maske Nasıl Yapılır ?

TEILEN

Yorum Yaz