Nasıl Kilo Alınır ?

0
1115

Yüksek kilo sahibi olmak kadar düşük kilolu olmakta sağlığı ciddi şekilde tehdit eder. Deri kuruluğu,  bir anda bastıran uyku, halsizlik, kansızlık, ciddi şekilde saç dökülmesi ve depresyon gibi durumların dışında regl döneminin aksaması gibi birçok sorunlar ile karşı karşıya kalınabilir.

Kilo alma konusunda sürekli yediğini ama yine de kilo alamadığı düşünenlerde aşağıda bahsedilen sorunlardan biri olabilir.  Bu nedenle önce bir doktor kontrolünden geçmek ve daha sonra kilo alma yöntemlerine başvurmak gerekir.

  • Alınan kaloriden daha fazlasını harcama
  •  Endokrin sistem ile ilgili rahatsızlık
  •  Mineral eksiklikleri
  • Gaitada parazit bulunması

 

Yukarıda bahsedilen herhangi bir sorun sizde yoksa kilo alma yöntemleri sayesinde hızlı şekilde kilonuzu arttırabilirsiniz. Kilo almak için en başta kalori hesabı yapın. Günde 2500 kalori alırsanız kilo almaya hızlı şekilde başlarsınız. Elbette önce yavaş yavaş midenizi büyütmeniz gerekli olacaktır. Kilo almak için abur cubur tüketmenize gerek yoktur. Kilo alayım derken sağlığınızdan olmamalısınız. İlk önce yemeklerde tüm porsiyonlarını büyüterek işe başlayın. Yaklaşık yarım porsiyon kadar tüm yiyeceklerinizi arttırın. Yemeklerinizde karbonhidrat, protein ve de yağ oranlarını dengeli şekilde tüketmeye özen gösterin. Egzersiz yapmaktan kaçınmayın, yüzmek gibi aktiviteler sizi hemen acıktırır ve iştahınızı arttırır. Bol bol su tüketin ve özellikle yemek aralarında yediğiniz yemeğin yağa dönüşmesi için hemen biraz su için. Ancak yemekten önce su içerseniz iştahınız kapanır ve mideniz dolar.

 

Kilo aldıran yiyeceklerden mümkün olduğunca yararlanın. Örneğin krema gibi kalorili besinleri çorba ya da yemeklerinizde kullanın. Yemeklerden sonra kuruyemiş tüketin. Patates, havuç çok tüketin. Bunun dışında avokado, mısır, susam ve peyniri bol bol yiyin. 3 ana öğün ve 3 ara öğün şeklinde mideniz hiç boş kalmayacak kadar beslenirseniz ideal kilonuza hızla ve sağlıklı şekilde erişirsiniz

TEILEN

Yorum Yaz