Mide Bulantısına İyi Gelen Doğal Yöntemler

0
868

MİDE BULANTISINA İYİ GELEN DOĞAL YÖNTEMLER

Mide mide bulantısına iyi gelen birçok neden vardır. Öncelikle mide bulantısına sebep olan faktörler;migren, araç tutması, stres, aşırı alkol, gıda zehirlenmesi mide bulantısı ile genellikle midelerimiz rahatsız olur. Mide bulantısı hamilelik zamanında anne adayları çok zorlamaktadır. Mide bulantısına doğal doğal yollardan çözümle iyi gelen şeyleri elimizden geldiği kadar anlatmaya çalışacağız. Mide bulantısı genellikle hamilelik dönemlerinde sabah kalktığınız da oluşur.

Midemize dokunan herhangi bir yiyecek, gördüğümüz bir şey veya hamileliğin zor geçmesi ile oluşan sebepler mide bulantısına neden olur. Bu gibi durumlar da mide bulantısına iyi gelen doğal yöntemler bir tanesi de zencefildir. Zencefil mide bulantısına karşı günde birkaç kere demleyerek içmek iyi gelir.

Mide Bulantısı Nasıl Geçer
Mide Bulantısı Nasıl Geçer

Mide bulantısı araştırmalarında güneş geçmesinin ve mide üşüttüğünüz de mide bulantısı yaşadığınız zamanlarda zencefil imdadımıza yetişebilir. Mide bulantısı çok rahatsız edici insanın psikolojik ve bedenen çok zorlayan bir rahatsızlıktır doğal yollardan geçirmenin bir yolu da mideyi boş bırakmamaktır. Mide bulantısına iyi gelen doğal yöntemler mide bulantısında mideyi boş bırakmadan ufak tefek tuzlu şeyler kraker gibi hafif yiyecekler yemeli ve  sindirimi zor yiyeceklerden uzak durulmalıdır. Mide bulantısın da mideniz bulandığı zaman kokuyu hazmetmesi, sindirimi zor yiyeceklerden uzak durulmak mide bulantısına iyi gelen doğal yoldur. Doğal bulantı geçirme yollarından biri de limondur bazı kadınlar hamilelik döneminde mideleri bulandığı zaman rahatsız oldukların da sıklıkta limona başvurmuşlardır. Mide bulantısına iyi gelen doğal yöntemler mide bulantısın da limonun iyi geldiği bilinmektedir gerek kokusu, gerek ekşi tadı, mideyi rahatlattığı bilinmektedir.

Mide Bulantısı Nasıl Geçer
Mide Bulantısı Nasıl Geçer

Genellikle hamilelerin çok başvurduğu bir yöntemdir midemiz bulandığın da zencefil çayının içine birkaç damla limon sıkmak da iyi gelebilir. Mide bulantısına iyi gelen şeyleri kendimizde kendi vücudumuza iyi gelen şeyleri araştırıp bulmamız gerekir. Kimi zaman limon, kimi zaman zencefil, kimi zaman tuzlu yiyecekler bünyeye göre değişebilir. Mide bulantısına sirkeli suda iyi gelebilir uzun bir şekilde yatıp temiz bir havlu parçasını ya da yumuşak bir bez parçasını sirke ile ıslatıp karın bölgenize bırakabilirsiniz mide bulantınıza iyi gelecektir. Mide bulantısına iyi gelen şeylerden biri de temiz havadır oksijen bol tenefüs edilmelidir.

TEILEN

Yorum Yaz