Meme Küçültme ile İstediğiniz Göğüslere Sahip Olabilirsiniz

0
524

Göğüs estetiği denildiğinde genelde insanların aklına meme büyütme geliyor olsa da çoğu kadın meme küçültme ameliyatları da yaptırmaktadır. Daha çok sağlık sorunları yaşayan kadınların yaptırtığı meme küçültme operasyonları sırt, boyun bel ve göğüs ağrısı yaşayan kadınların ilk tercihidir. Vücut oranından daha büyük olan, simetrik olmayan ve gebelik sonrası normalden fazla gelişen memeler ciddi sağlık sorunları yaşatabilmektedir. Bu yazımızda sizlere meme küçültme ile ilgili merak edilenleri açıklayacağız.

Kadınlar Neden Meme Küçültme Ameliyatı Oluyor?

Her kadın dolgun ve çekici göğüslere sahip olmak ister ancak bazı kadınlar doğuştan ve çevresel etkenlerden dolayı büyük memelere sahip olabiliyor özellikle yaşlılık döneminde büyük memeler sırt ağrılarına hatta boyun fıtığına varan sağlık sorunlarına neden olabiliyor. Ancak günümüzde gerçekleştirilen meme küçültme ameliyatları sayesinde bu sorun tamamen kalkmaktadır. Alınan kıyafetlerin kötü durması, iki göğüsün birbirinden farklı boyutlarda olması ve uygun sutyen bulma konusunda yaşanılan zorluklarda meme küçültmek isteyen kadınların şikayetleri arasındadır.

1075

Uzmanlar ise meme küçültme ameliyatlarının kadın göğüs bölgesinin gelişimini tamamladıktan sonra yaptırılması gerektiğini vurguluyor. Ortalama 3 saat süren ve genel anestezi ile gerçekleşen meme küçültme operasyonunda dikkat edilmesi gereken en önemli unsurların başında ise süt kanallarının zarar görmemesi geliyor. Ülkemizde göğüs estetiği alanında çok fazla tercih edilen bir yöntem olmasa da dünya genelinde her yıl binlerce kadın meme küçültme operasyonu yaptırmaktadır.

Meme Küçültme Ameliyatı Nasıl Uygulanıyor?

Başarılı ve sağlıklı bir meme küçültme operasyonu için öncelikle doğru doktorun ve merkezin seçilmesi gerekiyor. Bu konuda deneyimli ve başarılı operasyona imza atan doktorları İnternet üzerinden detaylı bir şekilde araştırabilirsiniz. Doktor seçiminden sonra gerçekleşen ilk kontrollerde nasıl bir memeye sahip olmak istediğinizi belirtmelisiniz, eğer meme küçültme işlemini estetik açıdan değil sağlık için yaptırıyorsanız doktorunuzun tavsiyelerini bu konuda mutlaka dinlemelisiniz. Boy, kilo ve omuz genişliği gibi çeşitli özelliklerinize göre belirlenen yeni meme boyutlarınız ile sağlık sorunlarınız ortadan kalkacaktır.

Doktorunuz ile yeni meme boyutunuzu belirledikten sonra ameliyat günü belirlenir ve o güne kadar kan sulandırıcı ilaçlar, sigara ve alkolden uzak durmanız gerekmektedir. Doktorunuz meme küçültme ameliyatı öncesi size gerekli uyarılarda bulunacaktır ayrıca 40 yaş üstü kadınlarda meme kanserine önlem olarak ultrason çekilmektedir. Anestezi sonrasında göğüs bölgesindeki kahverengi doku altından ince bir kesik açılarak meme içerisindeki fazla yağ ve deri dokuları alınarak gerçekleşen işlemde dikiş izleri rahatsız edici olmaması için bikini bölgelerine denk getirilmektedir. Basit bir işlem gibi gözükse de meme küçültme işlemi göğüs estetiği alanında uygulanması en karışık ve dikkat gerektiren operasyonların başında geliyor.

Meme Küçültme İşlemi Sonrası…

Genel anestezi altında yapıldığı için bu işlem sırasında her hangi bir ağrı sızı duymazsınız. Ameliyat sonrasında ise oluşacak ağrılara karşı doktor kontrolünde ağrı kesici ilaçlar alabilirsiniz. Meme bölgesinde morluklar, his kaybı yaşanması doğal olarak karşılanan meme küçültme işlemi sonrası şikayetler arasındadır. Eğer sizde büyük göğüslere sahipseniz fakat meme küçültme işlemine sıcak bakmıyorsanız alternatif bir yöntem olan meme dikleştirme hakkında bilgi alabilirsiniz.

TEILEN

Yorum Yaz