Meme Estetiği Nedir ?

0
365

Meme estetiği son yıllarda sıkça tercih edilen bir uygulamadır. Özellikle kadınların tercih ettiği bu uygulama doğum, kilo alıp verme, yapısal bozukluklar ve yaşlanmadan dolayı oluşan deformeleri gidermek amacı ile uygulanır. Sarkan göğüslerin dikleştirilmesi, hastalık sonucu kaybedilen göğüsleri tekrar yenilemek gibi çeşitli durumlarda meme estetiği tercih edilmektedir. Hastanın meme estetiği ihtiyacına ve istediğine göre hareket edilmekte ve bu süreçte doktorla birebir iletişimde olmak oldukça önemlidir. İhtiyaca göre fiziksel yapıya da uygun şekil, boyut seçilerek uygulama yapılır. 50 ila 60 dakika arasında işlem tamamlanır. Bu uygulama sonra 1 ay boyunca doktorun önerdiği korse kullanılır ve daha sonrasında hasta normal hayatına devam eder. Kesin sonuç 1 yıl içerisinde kendisini gösterir. Çünkü uygulama sonrası vücudun kendini hazır hissetmesi ve ödemi atabilmesi 1 seneyi bulabilmektedir.

Meme küçültme sadece estetik açısından değil hastanın medikal problemler yaşamasını engellemek içinde uygulanan bir operasyondur. Meme hipertrofisi veya makromasti denilen durumlarda meme küçültme ameliyatları yapılmaktadır. Meme büyüklüğü ve ağırlığı kişide duruş bozukluğu, bel ve sırt ağrıları ve kemiklerde deformasyona yol açabilmektedir. Bu durumda kişiyi oldukça rahatsız etmekte ve gündelik hayatında oldukça problemlere yol açabilmektedir. Meme altında kızarıklıklar, yaralar ve uygun giysi bulamama gibi çeşitli birçok rahatsızlıklar ortaya çıkabilmektedir.

Meme büyütme operasyonları birden farklı çeşitlerde ve farklı yöntemler ile yapılabilmektedir. Örnek vermek gerekirse meme büyütme operasyonlarında yer alan çeşitler; çipli implant ile yapılan meme büyütme işlemleri, brezilya tipi göğüs büyütme, İngiliz tipi, Latin tipi göğüs büyütme ve kompozit göğüs büyütme işlemleridir.

Kompozit göğüs büyütme nedir?

Kompozit meme büyütme operasyonundaki asıl amaç memenin hacmini arttırmak olup, bu uygulamayı memenin dokusunu örten derinin sıkılaştırılması ile gerçekleştirmektedir. Bu uygulama haricinde meme büyütme işlemleri birden farklı yöntemler ile de yapılabilmektedir. Bahsettiğimiz uygulama çeşitleri ise; meme implantı, yağ transferi veya diğer bir ismi ile “lipofilling”, implant ve lipofilling (kompozit göğüs büyütme) kombinasyonu, ve dolgu enjeksiyonları ile dış meme genişletme işlemleridir.

TEILEN

Yorum Yaz