Makyajın Sihirli Etkileri

0
2405

Makyaj, bir sanat dalı olarak nitelendirilebilir. Çünkü yapılan gölge oyunları, renkler ve şekillendirme ile bambaşka bir kişiye dönüşebilen kişiler mutlaka kendini makyajın sihirli ellerine emanet etmiştir. Doğal ya da gösterişli bir makyajın ise en önemli noktası doğru renkleri kullanıp beğenmediğiniz hatlarınızı gizleyip, beğendiğiniz noktaları vurgulayarak ortaya eşsiz bir makyaj çıkarmaktır. Gelin birlikte hangi gölgeleme ile yüzümüzde nasıl bir etki yaratabiliriz inceleyelim.

 

Makyajın ilk noktası cildinizin temiz ve nemli olmasıdır. Kuru bir cilde uygulanacak fondöten ve pudra yapay bir görüntüye sebep olacağı gibi temiz olmayan ciltte renkler tam olarak belli olmayacaktır.  Kontür için kullanacağınız pudranın simler içermemesi, mat ve doğal bir görüntüde olması ise önemlidir.

 

Sleek-Face-Form-Contouring-And-Blush-Palette-medium-374-review

 

Burun kusurları

Yüzünüzde odak noktanız olan burnunuzun hoşuna gitmeyen kusurları olabilir. Bu kusurları küçük makyaj oyunları ile yok etmek makyaj malzemelerinizin hünerli ellerindedir. Beğenmediğiniz yerlere koyu renk kontür pudrası uygulayıp diğer kısımlara daha açık renkte pudra ya da fondöten sürebilirsiniz. Örneğin geniş bir burnunuz var ise kanat kısımlarına koyu renk pudra sürüp üst kısma aydınlık verdiğinizde bambaşka bir görüntüye sahip olmanız mümkündür.

 

 

 

Belirgin elmacık kemikleri

Yüz kontürünün püf noktası elmacık kemiklerini belirginleştirip yüze karakteristik bir görünüm kazandırmaktır. Bu uygulama için yanak boşluklarınıza koyu renk pudra sürüp elmacık kemiği üzerine de highlighter denilen ışıltılı bir aydınlatıcı sürmektir.


Yüz kontürleme

Yüz şekilleri kişiden kişiye değişen karakteristik en önemli özelliklerden biridir. Geniş, uzun, üçgen ve köşeli yüz tiplerine nasıl kontür uygulamanız gerektiğini, güzelliğinizi nasıl vurgulamanız gerektiğini aşağıdaki resimden kısaca özetleyebiliriz.

 

y_z_kont_rleme

 

 

Kontür için en önemli detaylardan biri de kullanılan fırçalardır. Yumuşak kıllara sahip kullanacağınız bölgelere uygun bir fırça olması ortaya çıkacak sonucu etkileyecek önemli bir detaydır.

fırcaları-tanıyın2

 

 

1/ Eye liner için düz fırça
2/ Yuvarlak uçlu far fırçası
3/Açılı göz farı fırçası
4/ Açılı eyeliner fırçası
5/ Concealer/Kapatıcı fırçası
 6/ Kısa tüylü fırça
7/ Medium far fırçası
8/ Highlight/Kontür fırçası
9/ Dağıtıcı fırça
10/ Uzun kıllı dağıtıcı fırça

 

 

fırcaaaa-yuz-icin1

 

1/ Fondöten fırçası:
 2/ Sivri uçlu allık fırçası:
 3/ Kontür/ Highlight fırçası:
 4/ Köşeli kontür fırçası:
 5/ Geniş başlı allık fırçası:

TEILEN

Yorum Yaz