Makyajda Yeni Bir Trend; Baking

0
1602

Gün geçmeden makyajda yeni bir trend ortaya çıkıyor. Geçtiğimiz zamanlarda ortaya çıkan makyaj trendi palyonço kontürüne yeni bir trend daha eşlik ediyor. Makyajın daha kalıcı ve daha canlı olmasını istediğimiz bölgelerimizin daha aydınlık görünmesini sağlayan (baking yada cooking olarak da adlandırılan) makyajda pişirme anlamını taşıyan ve bu tekniği herkes tarafından tanınan dünyaca ünlü makyözler tarafından sıkça uygulanan teknikler arasında yer alıyor. Kim Kardashian da bu tekniği sıkça kullanan dünya yıldızlarından bir tanesi.

(Baking) yani pişirme tekniği aydınlatma tekniği ile bir bir benzerlik göstermese de aydınlatmadan farklı olarak bu teknikle ışıltılı ürünler kullanmıyoruz sonucunda daha mat ve pürüzsüz bir cilde sahip oluyoruz.

baking-makyak-nasıl-yapılır

Baking Pişirme yöntemini uygulamak isterseniz aşağıdaki aşamaları sırasıyla uygulayın,

İlk olarak göz kenarlarınızı nemlendirici ile  nemlendirin. Bu aşamada ince çizgi veya kırışıklıklarınızın görünümünü aza indirmiş olursunuz. Daha sonra gözlerinizin altına kapatıcı uygulayın.

Kapatıcı uygularken parmaklarınızı veya makyaj süngerinizi hep yukarı doğru hareket ettirin. Sonra da tüm göz çevrenize saydam bir pudra uygulayın.

Baking yani ‘Pişirme’ işlemine geçmeden önce yüzünüze isterseniz nemlendirici bir sprey sıkın.

Kapatıcı ve kontürleme uygulamalarınızı yaptıktan sonra sıra geldi işin can alıcı noktasına!

Kapatıcı uyguladığınız alana bol bol toz pudra koyun. Unutmayın bu makyaj uygulaması için pudrayı oldukça cömert bir şekilde kullanmalısınız. Pudrayı 5-10 dakika kadar bekletin ve son olarak bir fırça yardımıyla makyajınızdaki sert ve keskin kenarların üzerinden geçip yumuşatın.

Ve evet, bu işlemden sonra siz de piştiniz!

Baking Makeup deneyimini bir de videodan izleyin…

TEILEN

Yorum Yaz