Makyaj Yaparken Felç Oldu

0
1553

Daily Mail’ de yer alan habere göre 27 yaşında olan Jo Gilchrist adındaki bayan, yüzünde çıkan sivilceyi kapatmak için arkadaşının makyaj fırçasını kullandı ve arkadaşının yüzünde stafilokok bakterisisi olduğunu bilmeden aynı fırçayı kendi yüzünde kullanınca hayatı tam anlamıyla kabusa döndü.

 

Bayanlar için makyaj olmazsa olmazdır. Sabah ayrı tonlarda, öğlen ayrı tonlarda, gece ayrı makyaj yaparız.

Bazılarımız kozmetik ürünler satan mağazalarda  fırçalarla makyaj malzemelerini deneyebilir, bazılarımız bunu kullanmaktan çekinir “kimin yüzüne sürdüğü belli değil” diye. Makyaj yapmadan dışarıya çıktıysak okulun ya da bir cafenin lavabosunda arkadaşımızın makyaj malzemesini kullanmaktan çekinmeyiz ya da o an önemli bir telefon gelir yanımızda da makyaj malzemesi yoktur, “aman ne olacak yakın arkadaşım, onun malzemesini kullanayım” deriz.  Nasılsa biliriz ki yakın arkadaşımız ve bir şey olmaz.

Yazımızın devamını okuduğunuzda en yakın arkadaşınız, kardeşiniz, ablanız, anneniz  bile olsa kimsenin makyaj malzemesini kullanmak istemeyeceksiniz.

makyaj-fircasi-felc-birakti-5496847

 

27 yaşında olan Jo Gilchrist, yüzünde çıkan sivilceyi kapatmak için arkadaşının makyaj fırçasını kullandı, bir müddet sonra ağrıları sebebiyle hastahaneye kaldırılan jo, stafilokok bakterisinin omurgasını hedef aldığı saptandı ve kuvvetli antibiyotik tedavisi uygulandı. Tedavi etkili olmayıncada Jo kötürüm kaldı. Bundan sonraki hayatını tekerlekli sandalyede geçireceğini öğrenen kadın, bu kadar küçük bir olayın hayatını bu kadar kötü etkilemesi karşısında adeta şok yaşadı.

 

makyaj-fircasi-felc-birakti-5496846

makyaj-fircasi-felc-birakti-5496843

Peki nedir bu Stafilokok bakterisi?

Stafilokok bakterisi genellikle zararsızdır ve pek çok kişide bulunur.  Özellikle burun ve cilt üzerinde bulunan bakteri zararsız olmasına karşın bazı kişilerde ciddi enfeksiyonlara sebep olmaktadır. Bu bakteri genellikle yaralardan bulaşmakta ve kızarıklık, sivilce, hassasiyet ve şişkinliğe neden olmaktadır.

Siz siz olun en yakın arkadaşınız hatta ailenizden biri bile olsa makyaj eşyanızı kimse ile paylaşmayın ve makyaj fırçalarınızı da düzenli olarak temizleyin.

TEILEN

Yorum Yaz