Makyaj Nasıl Doğru Temizlenir?

0
1047
Beautiful woman cleaning face by cotton pad

Makyaj yapmak nasıl önemli ise çıkarmakta o kadar önemlidir.

Yapılan ağır makyaj yüzümüzde tüm gün boyunca cildimize kir ile birlikte iyice yerleşir. Makyaj yapmak nasıl önemli ise çıkarmakta bir o kadar önemlidir. Makyaj temizlenirken doğru teknik ve doğru malzeme kullanıldığı sürece cildiniz zarar görmez.

Makyajı temizlemeye hassas yerlerden başlayın.

Makyaj yaparken en önem gerektiren bölgemiz göz ve çevresidir bu yüzden makyajımızı çıkarmaya da göz çevresinden başlamalıyız. Göz çevresindeki hassas deriyi sadece mendil ve kremlerle temizlemek zarar verebilir bu yüzden özel olarak üretilen makyaj çıkarma sularını kullanmalıyız. Pamuk üzerine biraz temizleme suyu döktükten sonra gözünüzün üstüne koyun ve bir kaç saniye öyle bekleyin makyajınız yumuşasın. Yumuşadığını anladığınız zaman yavaş hareketlerle çıkarmaya başlayabilirsiniz.

makyaj-nasil-dogru-temizlenir

Yüz makyajı nasıl çıkartılır?

Şimdi yüz makyajı çıkarma vakti. Göz çevreniz için kullandığınız temizleme suyunu ya da yüz temizleme kreminizi kullanabilirsiniz. Unutmayın ki her bölge için temiz pamuk kullanmak çok önemlidir. Makyajınızın çıktığından emin olmak için son olarak temizleme toniği ile temizleme yapın ve cildinizi nemlendirmek için nemlendirici sürün.

TEILEN

Yorum Yaz