Lazer Epilasyon İle İlgili Merak Edilenler

0
233

Lazer epilasyon, kıl folikülünü tahrip eden bir lazer ışınının darbelemesi ile yapılan bir epilasyon işlemidir. 1990’ların ortasında, piyasaya çıkmadan yaklaşık yirmi yıl önce deneysel olarak yapıldı. Lazer epilasyon işlemini açıklayan/vLazer epilasyon genellikle kliniklerde ve hatta tasarlanmış ve fiyatlandırılmış kendi kendine tedavi cihazlarını kullanan evlerde uygulanmaktadır.

Lazer epilasyondaki yöntemler ve güvenlik üzerine birçok derleme dermatoloji literatüründe yayınlanmıştır. http://www.karakucakklinik.com adresinden her türlü epilasyon için destek ve randevu almak mümkündür. Epilasyon modelleri, çoğunlukla kültürel, cinsel, tıbbi veya dini gerekçelere dayanmaktadır. Tüyleri temizlemek için kullanılan yöntemler farklı zamanlarda ve bölgelerde değişmiştir, ancak traş en yaygın yöntemdir. Profesyonel futbolcular ve yol bisikletçilerin bacak kıllarını birçok nedenden dolayı almaları yaygın bir uygulamadır. Bir çarpışma ya da mücadele durumunda, bacak kıllarının olmaması, yaralanmaların daha verimli bir şekilde temizlenebileceği ve tedavinin engellenmediği anlamına gelir.

Uygulamadaki Temel Prensip

lazer epilasyon işleminin arkasındaki temel prensip, seçici bir fototermolizin (SPTL), hedef doku üzerinde optimum etkiyi elde etmek için spesifik dalga boyunu ve nabız dalgasını eşleştirmesidir. Lazerler, karanlık hedef maddeyi, melanini özel olarak ısıtarak lokalize hasara neden olabilir, böylece kıl büyümesine, foliküllere, foliküler bazal köklerin ısıtılmasına, saçı geri kalan kısmının ısıtılmasına neden olur. Işık karanlık nesneler tarafından emilir, ancak ışık nesneler ve su tarafından yansıtılır, böylece lazer enerjisi karanlık yetişkin saç veya melanin olmadan, saç veya koyu karanlık madde tarafından emilir.

Melanin, şimdi piyasadaki tüm epilasyon lazerleri için birincil kromofor olarak kabul edilmektedir. Melanin derinin içinde doğal olarak oluşur ve cilt ve kıl rengini verir. Kılda iki tür melanin vardır. Eamelanin saçlara kahverengi veya siyah renk verirken feomelanin saçlara sarı veya kırmızı renk verir. Lazer ışınının fotonlarının seçici emilimi nedeniyle, sadece siyah, kahverengi veya kırmızımsı kahverengi kıl veya kirli renkli sarı kıllar çıkarılabilir. Beyaz kıl, açık sarı ve çilekli sarı kıllar iyi tepki vermez. Lazer, koyu kaba saçlar ile en iyi şekilde çalışır. Açık tenli ve koyu renkli saçlar en etkili ve en iyi sonuçları veren ideal kombinasyonlardır.

TEILEN

Yorum Yaz