Lazer Epilasyon Hakkında Merak Edilenler

0
1456

Lazer Epilasyon Hakkında Merak Edilenler

Lazer Epilasyon 18 Yaşına gelmiş bayan ve erkek her yaşta insana yapılmaktadır. Lazer Epilasyon kişiden kişiye seans farklılıkları gösterebilir. Lazer epilasyonumuza başlamadan önce bayanlarda regl problemi olup olmadığı, Hormanel bir sorunun olup olmadığı muhakkak görüşülmelidir.

Çünkü epilasyona başlamadan önce bu tarz rahatsızlığı olan kişilerin tespiti  tedavinin doktorlar ile beraber daha kısa sonuçlar alınmasına neden olabilmektedir.

 

Lazer Epilasyonda dikkat edilmesi gereken hangi merkezlerde nasıl uygulama yapıldığı, uzman kişiler tarafından bu uygulamaların yapıldığına kesinlikle dikkat edilmelidir ve lazer epilasyon cihazlarının isimlerini yapan kişilerin uzmanlığını ve merkezleri çok iyi analiz etmeliyiz. Dikkat etmeniz gereken tek şey nerde, Kimin tarafından ve hangi cihaz ile işleminizi yaptırmış olmanız.

lazer-epilasyon-fiyatları
Epilasyon  seans aralıkları Kişiye göre değiştiği gibi 8 seans ortalama verilir, Bu 8 Seans içerisinde tüy yapınızda giderek incelmeler ve açılmalar olmaktadır.  Yeni çıkan teknolojilerde incelebilen tüyleride görebilme özelliği olan lazer epilasyonları tercih ederseniz bunun ile ilgili sıkıntı yaşamamış olacaksınız.

Lazer epilasyon 18 yaşı itibari ile başlaması daha sağlıklı olacaktır çünkü 18 yaşı itibari ile kişilerin hormanal yapı dengeleri oturacak. Eğer daha erken lazer epilasyon yapılırsa yeniden tüylenme gerçekleşebilir.

 

Lazer epilasyon sonrası dökülen tüyler tekrar çıkar mı?

Lazer epilasyon üstteki tüyleri değil tüyü besleyen kıl kesesini hedef alarak enerji gönderir amaç kılı besleyen keseye haraplayarak orada kılın yeniden çıkmasını engellemesidir. Kılı besleyen duvarları harapladığınızda kıl beslenecek duvarlara tutunamayacak ve bir süre sonra dökülecek dolayısıyla bu işlemi başarılı bir şekilde doğru yerlerde ve doğru kişiler ile yapıldığı takdirde tekrar tüylenme problemi yaşamayacaksınız.

Yüz Bölgesinde 10 seans 1 ayda bir olmak koşuluğu ile epilasyon yapılabilir,

Gövde bölgesinde 8 seans ve ayda bir olmak şartıyla epilasyon yapılabilir.

Kıl döngüsü 28 günü tekabül ettiği için 4 hafta ile 6 hafta süresi içerisinde mutlaka epilasyonunuzun geri kalan seanslarına devam etmelisiniz başarılı bir epilasyon için.

 

Epilasyon yaptırdıktan sonra tekrar tüylenme olur mu soruları çok soruluyor, Epilasyon doğru kişiler tarafından ve doğru yerlerde yapıldığı taktirde herhangi bir aksilik yaşamayacaksınız.

lazer-epilasyon

TEILEN

Yorum Yaz