Kolay Cilt Bakımı Ve Aromaterapi Yüz Maskesi

0
1517

Cilt bakımı için su içmek, doğru beslenmek, güneşten ve çevre kirliliğinden korunmak kadar cildimizi temiz ve nemli tutmak da önemli. Bununla birlikte cildinizin biraz daha fazla ışıldamasını istiyorsanız  mesai harcamanız gerekli.

Buhar ile Temizleme

Evde uygulayabileceğiniz yüz buharı, cildinizi derinlemesine temizlerken aynı zamanda yüzünüzün ışıldamasını sağlar. sıcak buhar gözenekleri açar, kirleri arındırır ve cildi nemlendirir. Bitkiler ve esansiyel yağlar ise buharın temizleme etkisini arttırır. Cildinizin nefes alması için ayda 2 defa, cildiniz yağlı ise her hafta uygulanmalıdır.

cilt-temizleme-maskesi-trendkadinim (2)

Pratik Cilt Temizleme

Eğer buharlı temizleme için yeterli zamanınız yoksa size daha pratik bir cilt temizleme yöntemini önereceğiz. Önce yüzünüzü yıkayın. Sıcak su dolu bir kaba iki damla ıtır esansiyel yağı damlatın. Bir el bezini bu suya daldırıp çıkarın ve hafifçe sıkın. Bezi yüzünüze örterek iki dakika bekletin.

Lavanta İle Cilt Temizleme

cilt-temizleme-maskesi-trendkadinim (3)

Cildinizi akşamdan güzelce temizleyip uyuduysanız ılık su dolu bir kabın içine bir kaç damla lavanta yağı damlatın. Bit el bezini suyun içine batırıp çıkartın ve sıkın. Bir kaç saniye yüzünüzde tutun bunu 10 defa tekrarlayın. Cildinizin nemlenmiş ve daha canlı olduğunu göreceksiniz.

Aromaterapi Yüz Maskesi İle Cilt Temizleme

Aromaterapi yüz maskesi için malzemeler:

  • 2 tatlı kaşığı tam yağlı yoğurt
  • Yarın tatlı kaşığı kozmetik kil
  • 2 damla lavanta yağı
  • 1 damla ıtır yağı

Uygulanışı:

Bütün malzemeleri bir kapta karıştırın be temiz cildinize uygulayın. 15 dakika sonra ılık ve nemli bir el beziyle silerek maskeyi temizleyin. Yoğurt cilt dokusunu yumuşatır, kozmetik kil pürüzleri giderir, lavanta ve ıtır yağları ise cilde sağlıklı bir ışıltı kazandırır.

 

TEILEN

Yorum Yaz