Kısa ve Bakımsız Kirpiklere Çözüm

0
2783

Kısa ve seyrek kirpikler biz kadınların belki de en çok sıkıntı çektiği şeylerin başında gelir. Her kadın güzel, uzun kirpiklere sahip olmak ister. Çünkü gözleri gösteren şey, uzun kirpiklerdir. Eğer etkileyici bakışlara sahip olmak istiyorsanız kirpiklerinize önem verin. Kirpiklerin kısa ve seyrek olması için çözümlerden biri de ipek kirpik ve takma kirpik uygulamalarıdır ancak bu tip ek uygulamalardan hoşlanmıyorsanız, kirpiklerinize doğal maskeler uygulmanız şart.

Kirpik uzatmak aynı saçlar gibi uzun ve zahmetlidir. Üstelik göze yakın olduğundan dolayı üzerine uygulama yapmak da oldukça zordur. Makyaj yaparken rimelinizin içersine birkaç damla zeytinyağı damlatın; farkı mutlaka göreceksiniz 🙂 Ek olarak haftada bir gün zeytinyağı ile kirpiklerinize masaj yapın ve tutabildiğininiz kadar gözlerinizde tutun. Ayrıca herşey de olduğu gibi uzun kirpikler için de sağlıklı beslenmek şart.

 

Siyah kupa (iskambil) Beslenmeye Dikkat!

Herşeyin sağlıklı oluşu düzenli ve sağlıklı beslenme.

 

Siyah kupa (iskambil)Kirpiklerinizi Fırçalayın!

Evet evet yanlış duymadınız. Kirpiklerinizi de saçlarınızı fırçalar gibi hergün fırçalayın. Nasıl saç köklerimiz fırçaladığımızda uyarılıyor ve kan dolaşımı olarak üzüyor. Kirpikler de aynı şekilde. Kirpik fırçası edinin ve uygulayın.

 

Siyah kupa (iskambil) Vazelin Etkisi

Uyumadan önce kirpiklerinize kulak çubuğu yardımıyla sürün. Vazelin kirpiklerinizi daha güçlü ve sağlıklı yapacaktır.

 

Siyah kupa (iskambil) Badem Yağı’nın Etkisi

Badem kirpikleri beşler ve nemlendirir. Hergün yatmadam önce de kirpiklerinize uygulayabilirsiniz.

 

Kirpik Uzatıcı Hint Yağı ve Yumurta Akı maskesi 

Yumurta akı bildiğiniz gibi protein kaynağı. Bazı kadınlar yumurta akı ve zeytinyağıyla saçlarına maske yapar. Aynı şekilde bu maskeyi kirpiklerinize de uğrayabilirsiniz. Bir farklı yöntem de hint yağı. Eşit miktarda yumurta akı ve hint yağını karıştırın ve kulak çubuğuyla kirpiklerinize uygulayın. Sabırla yapardanız zamanla farkı mutlaka göreceksiniz.

 

Ev Yapımı Kirpik Kremi

1 çay bardağı şu

1 çay kaşığı hint yağı

1 tatlı kaşığı kakao

Suyu kaynatın içersine hint yağı ve kakaoyu ekleyerek karıştırın. Daha sonra bir kaba alın, kremsi kıvama gelene kadar karıştırın. 15 gün boyunca bu karışımı kirpiklerinize uygulayın.

TEILEN

Yorum Yaz