KİRPİKLERİ GÜRLEŞTİREN YAĞLAR

0
1766

Kullandığınız makyaj ürünlerinin özellikle kirpiklerinizin dökülmesine sebep olması veya mevsimsel olarak kirpik dökülme sorunu yaşamanız kullanacağınız bitkisel yağlar ile artık bir sorun olmaktan çıkıyor.

kirpik bakımı

Kirpikleri gürleştiren yağlar arasında en fazla etkili olan tatlı badem yağdır. Aynı zamanda kaşlarınıza da bakım olarak uygulayabileceğiniz tatlı badem yağının düzenli kullanım sonrasında kirpikleriniz üzerindeki olumlu etkisini kolaylıkla fark edeceksiniz.

 

Hem gürleşmesi hem de uzaması için kirpiklerinize jojoba yağı veya gül yağı da kullanabilirsiniz. Uygulamasını yaparken temiz bir rimel fırçası ile yağ sürme işlemini kirpiklerinize kolaylıkla uygulayabileceğiniz gibi aynı zamanda parmak uçlarınız ile yapacağınız masaj da kirpiklerinizin yağı ile tamamen buluşmasına yardımcı olacaktır.

Yine kirpikler için oldukça etkili olan bir diğer bitkisel yağ da hint yağıdır. Hint yağını tek olarak değil de uygun oranda bir bal ile karıştırarak kirpiklerinize uygulamanız kirpiklerinizin gürleşmesinin yanı sıra aynı zamanda güçlenmesine de yardımcı olacaktır.

kirpik bakımı 2

Yine aktarlardan kolaylıkla bulabileceğiniz aleo vera yağı ve vazelin karışımını da kirpiklerinize her gece yatmadan önce uygulamanız kirpiklerinizin hızlı bir şekilde gürleşmesini de güçlenmesini sağlayacaktır.

Size ve cildinize iyi gelen bir bitkisel yağ ile karıştıracağınız vazelin kesinlikle kirpiklerin gürleşmesi ve güçlenmesi için oldukça etkili bir maske olacaktır. Aynı zamanda yapacağınız bu karışımları kaşlarınıza uygulayarak hem kaşlarınızın hem de kirpiklerinizin dökülmesini engelleyebilir ve gürleşmesini sağlayabilirsiniz.

TEILEN

Yorum Yaz