Kendisine zarar vermesin diye yatağa bağlıyorlar!

0
1765
4 yaşındaki Selen beynindeki tümör nedeniyle 9 defa ameliyat oldu ama bir türlü iyileşemedi… 15 aylık olduktan sonra karşılaştığı rahatsızlıklar nedeniyle artık acı hissetmediğini anlatan baba Mehmet Özenç, “Acı hissetmeyen kızım vücuduna zarar vermeye başladı. Dişlerini, sağ gözünü ve burnunu parçaladı. Onu yatağa bağlamak zorunda kaldık” dedi

BURSA’nın merkez Yıldırım İlçesi İsabey Mahallesi’nde çiftçi Mehmet Özenç ve ev kadını Nurdan Özenç, çiftinin iki erkek çocuktan sonra 2012 yılı Mart ayında kızları Selen dünyaya geldi.

Kendisine zarar vermesin diye yatağa bağlıyorlar 1

Selen Öztürk 15 aylık oluncaya kadar normal büyürken, aniden rahatsızlandı.

Kendisine zarar vermesin diye yatağa bağlıyorlar 2

Ayakları tutmamaya başlayınca Selen üniversite hastanesinde tedaviye alındı. Ailesinin ifadesine göre bugüne kadar 9 defa ameliyat oldu, ancak bir türlü sağlığına kavuşamadı.

Kendisine zarar vermesin diye yatağa bağlıyorlar 3

Beyninde su toplanan daha sonra tümör teşhisi konulan Selen’in her ameliyattan sonra durumu daha kötüleşti. Acıyı hissetmeyen minik Selen, önce dişlerini söktü, sonra burnunu parçaladı, en son zarar verdiği sağ gözü ameliyatla alındı.

Kendisine zarar vermesin diye yatağa bağlıyorlar 4

Minik Selen, halen ailesi tarafından yatağa bez parçalarıyla bağlı tutuluyor. Elleri çözüldüğünde ise yüzü ve vücuduna zarar veriyor. Baba Mehmet Özenç, yatağa bağlı yaşayan küçük kızı için çare bulunmasını istedi.

Kendisine zarar vermesin diye yatağa bağlıyorlar 5

Doktora gitmekten ve bir çözüm bulunamamasından yakınan baba Özenç, “Kimseden maddi yardım istemiyoruz. Kızımın rahatsızlığının ne olduğuna kesin teşhis konulsun ve derdine çare bulunsun.

Kendisine zarar vermesin diye yatağa bağlıyorlar 6

Gözümüzün önünde eriyip gidiyor. Ağabeylerinin de psikolojisi bozuldu. Bir hastane, bir doktor kızımıza çare bulsun ya da öleceğini söylesin” dedi.

Kendisine zarar vermesin diye yatağa bağlıyorlar 7

Anne Nurdan Özenç ise kızının 15 aylık olana kadar hiçbir sorunu bulunmadığını anlatırken hastalığına çare bulunmasını istedi.

Kendisine zarar vermesin diye yatağa bağlıyorlar 8

TEILEN

Yorum Yaz