Kayısı Maskesi İle Cildinizi Yenileyin

0
943

Hepimiz için cildimizin bakımı son derece önemlidir. Bunun için kimi zaman kozmetik ürünlerine neredeyse küçük bir servet öderiz. Cildimizin yaşlanması olabildiğince engellemek, var olan sivilce problemlerin kökünü kurutmak için bu tip kremlere ya da maskelere ihtiyaç duyarız. Ama şunu bilmelisiniz ki, bu sorunların çözümü için her zaman kimyasal ürünlere başvurmanız iyi olmayabilir. Doğal ürünler, oldukça kısa sürede ve etkili sonuçlar vermektedir. Bu ürünlerin başında da, kayısı gelmektedir. Kayısı, cildi yenilemek için başvurulacak en önemli meyvelerden biridir.

Kayısı, sivilceleri yok etmede en etkili ürünlerden biridir. Cildinizin yap dengesinde bir sorun varsa, dengelenmesine yardımcı olur. Ayrıca cildinizi nemlendirir ve daha sağlıklı bir ten renginizin olmasını sağlar. Fakat kayısı maskesini, kafanıza göre her an kullanamazsınız. Kullanırken, mutlaka dikkatli olmanız gerekir.

kayısı-maskesiEn çok dikkat etmeniz gereken husus, kayısının yeni çıktığı dönemde bu maskeyi yapmaktır. Tam olgunlaşmış kayısılar, iyi sonuç vermez. Normalde almaktan sakınacağınız, belli kısmı yeşilimsi olan, biraz da sert olan kayısıları seçmekte fayda vardır. Maskeyi taze olarak kullanmanız diğer önemli bir husustur. Kullandığınızda artmış olsa bile, sakın ertesi gün için saklamayın. Zaten maskeyi her gün üst üste uygulamamanız lazım. Eğer sürekli yaparsanız, cildinizde kurumaya sebep olacaktır. Bir gün uygulayıp, bir gün ara vermek en sağlıklı uygulama biçimidir. Yani haftada üç kere maske uygulayacağız gibi düşünebiliriz.

Kayısı maskenizi hazırlamanız için size gereken malzemeler ise şöyle:

  • Üç tane kayısı
  • bir tane elma

kayisi-maske

Kayısı maskesi yapılışı:

Kayısılar ile elmaları rendeden geçiriyorsunuz. Daha sonra rendelediğiniz kayısıları, tencere atıyorsunuz.

Su ya da başka bir madde eklemeden, kısık ateşte üç dört dakika kadar kavuruyorsunuz. Süre dolduktan sonra elmaları da ekliyorsunuz ve yine aynı şekilde üç dakika kadar pişiriyorsunuz.

Ortalama altı dakika gibi bir süre içerisinde maskeniz hazırlanmış olacak. Karışımın son hali zaten kremimsi bir yapıda olacak. Fakat yine de elde ettiğiniz karışımı, tülbent yardımı ile süzmenizi öneriyoruz. Bu sayede, daha verimli sonuçlar elde edebilirsiniz. Özellikle tülbent ile süzülmesi iyi olacaktır.

Kreminizi hazırladıktan sonra yüzünüze sürün ve kuruluk hissi yaşamaya başladığınız zamana kadar bekletin. Bu beş dakika gibi bir süreyi kapsayacaktır. Sonrasında maskenizi, iyice durulayarak çıkarın. Ve yüzünüzü duruladıktan sonra mutlaka nemlendirici sürün.

TEILEN

Yorum Yaz