Kayınvalide İle İyi Geçinmenin Yolları

0
1265

Hepimizin hayatının en önemli eşiklerinden biri evlilik yapmaktır. Birisini seversiniz, birlikte olursunuz ve onun doğru kişi olduğunu anlarsınız. Bu durum, siz de bir aile kurma isteği uyandırır. Çünkü o kişi, hayatınızın sonuna kadar beraber olmayı ümit ettiğiniz kişidir. Yalnız evlilik telaşının işin içine girmesi, sadece iki kişiyi bağlamaz.

gelin-kaynana

Bu durumda, çiftin aileleri de devreye girer. Kimi zaman her şey sorunsuz atlatılırken, kimi zaman da ufak tefek problemler çıkar. Kişiler bu ufak problemleri büyütürlerse, pire deve olur ve altından kalkılamaz sorunlar ortaya çıkar. Kimi zaman yaşanan problemler, tüm evlilik hayatını etkilemektedir. Bu aile bireylerinin başında da, kayınvalideler gelmektedir.

gelin-kaynana-iyi-anlasma

Bir gelin ya da damat olarak size tavsiyemiz, karşınızdaki kişiyi, sizin her söylediğinize ya da her fikrinize karşı çıkan biri olarak görmemeniz. Unutmayın, siz farklı insanlarsınız ve farklı anlayışlarla yetiştiniz. Bu sebeple, olabildiğince empati kurmaya özen gösterin. Empati kurarken de, kendi kişiliğinizden taviz vermeden, karşı tarafı anlamaya çalışın.

Ayrıca evlilik sizin için nasıl bir değişimse, karşı taraf için de önemli bir değişimdir. Bunu unutmayın ve mümkün olduğunca anlayışlı olun.

TEILEN

Yorum Yaz