Kayahan hayatını kaybetti

0
1237

Pop müziğin önemli isimlerinden Kayahan, bir süredir tedavi altında olduğu hastanede yaşamını yitirdi. Kayahan, hastalığının ilerlemesi sonucu meydana gelen solunum yetmezliği ve bunun beraberinde gelişen çoklu organ yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetti.

Ünlü Sanatçı Kayahan’ın ölümüyle ilgili bir süredir tedavi gördüğü hastanenin yaptığı açıklamaya göre;

Küçük hücreli akciğer kanseri nedeniyle bir süredir tedavi gören ünlü sanatçı Kayahan, sabah saatlerinde hayatını kaybetti

66 yaşındaki ünlü sanatçı Kayahan’ın tedavisini yürüten Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Gökhan Demir;

Kayahan 1,5 yıldır ileri evre küçük hücreli akciğer kanseri nedeniyle hastanemizde tedavi görüyordu. İlk dönemde tedaviye çok iyi cevap vermesine rağmen, son dönemde tedaviye gelişen direnç, hastalığın yaygınlaşması ve çoklu organ yetmezliği nedeniyle maalesef kendisini kaybettik.

Yoğun Bakım Sorumlusu Prof. Dr. Nahit Çakar’ın yaptığı açıklamaya göre;

Hastamız bir süredir kanser tedavisi görüyordu. Kayahan, hastalığının ilerlemesi sonucu oluşan solunum yetmezliği ve bunun beraberinde gelişen çoklu organ yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetti.

“HAKKINIZI HELAL EDİN” 

Nilüfer ile 14 Şubat’ta verdiği konserde sevenleriyle meydanı dolduran Kayahan aşağıdaki sözlerle hayranlarını ağlatmıştı;

Benden size hakkım helal, siz de hakkınızı helal edin. Yakında daha rahat kalkacağım günler olacak. Hayal edin, hayal ettiğiniz sürece yaşarsınız.

14 yıl aradan sonra Nilüfer ile ilk defa aynı sahneyi paylaşan Kayahan, Beşiktaş Barbaros Meydanı’ndaki Sevgililer Günü Konserinde küslüklerini bozmuşlardı. Geceye Kayahan’ın unutulmaz “Geceler” şarkısıyla açılışı yapan Nilüfer’in ardından Kayahan’ın eşi İpek Acar sahne almıştı. Açar, usta sanatçının hasta yatağında yazdığı yeni şarkısı “Sevgiliye”yi okuduktan sonra “Seninle Her Şeye Varım Ben”i söylemeye başladı. Ardından Kayahan; kızları Beste, Aslı ve beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın kollarında yanına gelerek eşi İpek Açar’a eşlik etmişti. Yaptığı son konserle hayranlarıyla adeta vedalaşan büyük usta Kayahan’ı rahmetle anıyoruz.

TEILEN

Yorum Yaz