Kahvecioğlu son yolculuğuna uğurlandı.

0
1169

Evinde ölü bulunan diyetisyen Yelda Kahvecioğlu’nun cenazesi toprağa verildi.

Beşiktaş’taki evinde ölü bulunan diyetisyen Yelda Kahvecioğlu’nun cenazesi, Antalya’nın Gazipaşa ilçesine getirilmesinin ardından Çamlı Mezarlığı’na götürüldü.

İstanbul’daki evinde kendisinden bir süredir haber alınamayan diyetisyen Yelda Kahvecioğlu’nun (30) yakınları, durumu polise bildirdirmiş ardından gelen polis ekipleri ve çilingir yardımıyla kapının açılmasının ardından kendi evinde Kahvecioğlu ölü bulmuştu.

Diyetisyen Yelda Kahvecioğlu, öğle namazından sonra kılınan cenaze namazının ardından defnedildi. Defin sırasında ablası ve annesi sinir krizi geçirdi. Cenaze törenine, Kahvecioğlu’nun yakınlarının yanı sıra pek çok gazeteci katıldı.

CENAZE TÖRENİNDEN FOTOĞRAFLAR

Evinin önünde taziyeleri kabul eden Yelda Kahvecioğlu’nun babası Abdullah Kahvecioğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, bazı basın organlarında çıkan haberlere üzüldüğünü dile getirdi. Kızının evinde uyurken kalp krizi geçirdiğini belirten Kahvecioğlu, şöyle konuştu:

Benim yavrum, benim meleğim çok güzel, çok çalışkan, ülkesine ve memleketine çok yararlı bir yavrucağımdı. Benim meleğim, yatağında ölü bulundu. Gece uyurken kalp krizi geçirmiş. İstifra edememiş, Boğazında kalmış, akciğerine gitmiş. Bunu yalan yanlış basından arkadaşlarımız yanlış değerlendirmiş. Bunu yanlış değerlendirmeyin. Lütfen düzeltin arkadaşlar. Allah herkese uzun ömür versin. Başka diyeceğim bir şey yok.

AŞK, SAĞLIKLI YAŞAM DERNEĞİ

Gazeteci Nagehan Alçı ise 3 yıldır tanıdığı Yelda Kahvecioğlu ile her hafta görüştüklerini söyledi. Alçı;

Müthiş bir hikaye. Sıfırdan, tırnaklarıyla kazıyarak İstanbul’da kendi alanında bir numara oldu

Yelda Kahvecioğlu’nun, “Aşk, Sağlıklı Yaşam Derneği” diye bir dernek kurduğunu ileten Alçı, burada tacize uğrayan kadınlar ve çocuklarla ilgili çalışmalar yapmayı planladığını bildirdi. Kahvecioğlu’nun Sanat Atölyesi kurmayı istediğini anlatan  Alçı, şöyle konuştu.

O dernek kapsamında konferanslar düzenleyecekti. Daha perşembe günü anlatmıştı. Konferanslardan gelecek geliri sanat atölyesine aktaracaktı. Mağdur edilen çocuklara terapi merkezi kuracaktı. Kısmet olmadı ama bu fikrini yaşatalım.

Gazipaşa Belediye Başkanı Adil Çelik ise acılı aile ve sevenlerine başsağlığı diledi. Çelik şöyle konuştu.

Değerli bir kardeşimizi kaybettik. Yelda’nın adının yaşamasını istiyoruz. İlk meclis toplantısında adını güzel bir caddeye vererek ölümsüzleştirmek istiyoruz.

TEILEN

Yorum Yaz