Kadınlar İçin Parfüm Seçimi

0
1906

 Kadınların en büyük imzası kuşkusuz ki parfümleridir. Her kadının kendine ait hissettiği, onu tamamlayan bir kokusu olmalı. Anılar, yüzler hafızadan silinir ama kokunuz asla unutulmaz.

 

Parfüm biz kadınlar için bu kadar önemliyken hala ‘’ bu benim kokum’’ diyebileceğiniz kokuyu bulamayanlardan iseniz sizi tanımlayan kokuyu bulabilmeniz için size bir kaç önerimiz olacak.

Öncelikle bilinmesi gereken en önemli şey her koku her kadına yakışmaz, bir arkadaşınızda çok beğenip aldığınız parfüm sizde aynı etkiyi yaratmayabilir, bunun için öncelikle doğru ten seçimine uygun doğru parfümü bulmanız gerekli.

Eğer esmer ya da buğday tenli bir bayansanız baharatlı ve çikolatalı kokuları rahatlıkla seçebilirsiniz, sarışın iseniz daha hafif ve çiçeksi kokular sizi tamamlayacaktır, bunun yanı sıra meyve kokularıda sarışın bayanlara yakışan diğer bir koku çeşididir. Kızıl tenli bayanlar ise buruk kokuları tercih etmelidir.

Ten renginize göre hangi tarz kokuyu seçeceğinize karar verdikten sonra cilt tipinizide unutmamanız gerekir.

Eğer cilt tipiniz yağlı ise ağaçsı ve baharatlı  parfümler sizin için idealdir, gün içinde sıktığınız parfüm bütün gün cildinizde kalacaktır. Hassas ya da kuru bir cilt tipine sahipseniz cildiniz çiçeksi kokuları daha iyi tutar, unutulmaması gereken cilt tipinizden dolayı sıktığınız koku daha kolay uçacağı için  biraz daha fazla parfüm sıkmanız ya da gün içinde kokunuzu tazelemeniz gerekecektir.

Parfümünüzün kalıcı olmasını istiyorsanız,  temiz bir cilde sıkmanız gerektiğini unutmayın. Bileklerinize, kulaklarınızın arkasına ve boynunuza sıktığınız parfüm gün boyu yayılacaktır.

Yazın daha soft, çiçeksi kokuları tercih ederken kışın daha yoğun baharatlı kokular tercih etmeniz gerektiğini unutmayınız.

TEILEN

Yorum Yaz