Japon Mobilya Tasarımı Kotatsu

0
3599

Japonlar çalışkan, zeki, kibar ve saygılı olmaları ile tanınırlar ancak Kotatsu tasarımı koltuk Japonların biraz üşengeç yanını da ortaya çıkartmayı hedefliyor gibi görünüyor.

 

Sonbahar neredeyse bitip kendini kışa bırakmaya hazırlanırken Türkiye’de olduğu gibi kuzey yarım kürede bulunan diğer ülkelere kış gelirken Japon mobilya tasarımcıları tasarladıkları yorganlı yemek masalı koltuk “Kotatsu” ile ye-iç-yat modasını başlatmayı planlıyor gibi görünüyor. Kotatsu ahşap bir masanın etrafına yorgan tutturulmuş ve masanın alt bölümünde de bir ısıtıcı bulunan bir oturma gurubu diye açıklayabiliriz. Kotatsunun kökleri 14. yüzyılda ev içerisinde sabit bir ateş etrafına oturma yerleri yerleştirilmiş olan ev düzenine kadar gitmektedir aslında. Günümüzde köklerinde ateş etrafında ısınmak olan Kotatsuya bir yorgan ve bir de masa eklenmiş olarak karşımıza çıkıyor.

Kışın yemek yerken hem rahat hem de sıcak olsun istiyorsanız Kotatsu mobilyası sizin içinde bulunmaz nimet. Kotatsu mobilyası bu tasarımı ile sıcaktan hoşlanan ve sadece Ye-İç-yat yaşam tarzını seven kişileri hedeflemiş gibi görünüyor.

 

kotatsu-japon-mobilyası-trendkadinim (1)

kotatsu-japon-mobilyası-trendkadinim (5) kotatsu-japon-mobilyası-trendkadinim (7) kotatsu-japon-mobilyası-trendkadinim (6)

kotatsu-japon-mobilyası-trendkadinim (4) kotatsu-japon-mobilyası-trendkadinim (3) kotatsu-japanese-heating-bed-table-5

 

TEILEN

Yorum Yaz