iPhone 8 Modelleri ve Kamera Özellikleri Neler?

0
139

iPhone 8 Modelleri ve Kamera Özellikleri Neler?

Apple, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modeli ile birlikte iPhone X modelini de piyasaya sürmüş durumda. Yeni modellerin en dikkat çeken özellikleri ise kamera özellikleri oluyor. Geçmiş yıllara göre kıyaslandığı zaman bu yıl iki model yerine üç ayrı model tanıtan Apple’ın en dikkat çeken modeli ise iPhone 8 modeli olarak karşımıza çıkıyor.

Her üç model de ana kamera bazında aynı özelliklere sahiptir. Bir önceki modelde de olduğu gibi 4.7 ekran büyüklüğünde gelen iPhone 8’in ana kamerası 12 megapiksel çözünürlük sunuyor. Tek kameralı olan ana kamera f1.8 diyafram açıklığını da beraberinde getiriyor. iPhone 8’in kamerasındaki en iyi özellik ise “Yavaş Senkron Flaş”, 4K 60 FPS video, 6x dijital zoom ve ağır çekimde 120 ile 240 kare (1080p için) destek sunması oluyor.

iPhone 8 Plus Kamera Özellikleri Neler?

iPhone 8 Plus kamera çözünürlüğü iPhone 8 ile aynı biçimde karşımıza çıkıyor. Fotoğraflarda 10x dijital zoom, Live Photos, Optik İmaj Sabitleme gibi özellikler de iPhone 8 modelinde yer alıyor. Apple’ın “Portre Işığı” adı verilen yeni özelliği sayesinde ise fotoğrafları ışık efektleriyle birlikte çekebiliyorsunuz.

7 megapiksel FaceTime HD kamera, f2.2 diyafram, Full HD video kayıt gibi özellikler ise yine iPhone 8 modelinde de olduğu gibi Plus modelinde de karşımıza çıkıyor.

iphone 8Yavaş Senkron Flaş (Slow Sync) Nedir?

Fotoğraf makinelerinde yer alan Yavaş Senkron özelliği, flaşın belirli enstantane değerlerinde yanması zorunluluğunu ortadan kaldıran bir özelliktir. Bu özelliği aktif ettiğiniz zaman flaşın düşük enstantane değerlerinde yanmasını sağlayabilirsiniz. Bu durum size flaşın keskin ve sert ışığının yumuşatılmasını imkanını sağlıyor. Böylelikle daha doğal bir ışık kaynağı elde etmiş olursunuz.

Saniyede 60 Kare ve 4K Video

iPhone 8 modellerinde en büyük değişiklik 4K 60 FPS video kayıt özelliğidir. 4K videolarda yalnızca 30 FPS’ye imkan veren iPhone modelleri artık 60 kare video kayıt edebiliyorlar. Kayıt sırasında ise yüksek işlemci gücü gerektiren bu özellik videolardaki geçişlerin yumuşak olmasını sağlıyor.

Portre Işığı

Beta sürecinde olan “Portre Işığı” özelliğinin yakında bütün iPhone 8 modelleri içerisinde yer alacağı söyleniyor. Şimdilik iPhone X ve iPhone 8 Plus modellerinin ana kamerasında yer alan bu özellik, stüdyo ışığı kullanıyormuşsunuz gibi fotoğraf çekebilmenizi sağlıyor.

Fotoğraf konusunda büyük yenilikler sunan iPhone modelleri uzun bir süre daha kamerasından dolayı en fazla tercih edilen telefon modelleri arasında yer alacak gibi gözüküyor. Fotoğraf çekmeyi ve sosyal medya platformlarında fotoğraf paylaşmayı da daha kaliteli ve keyifli bir hale getiren tüm iPhone 8 modelleri MediaMarkt internet sitesinde yer alıyor. Fotoğraf çekmeyi seviyorsanız ve terchinizi iPhone’dan yana yapacaksanız, MediaMarkt’ın internet sitesinden fiyat ve teknik bilgileri alabilirsiniz.

 

TEILEN

Yorum Yaz