İbrahim Saraçoğlu Kolesterol Düşürücü ve Tansiyon Dengeleyici Kür

0
1635

Bitkisel kürleri ile ünlü Prof Dr. İbrahim Saraçoğlu kolesterol hastalığı olanlar ve tansiyon hastası olanaların haftada 2-3 defa yapacakları yeşil mercimek kürü ile kolesterol hastalığından ve tansiyondan nasıl kurtulacaklarını anlatıyor.

Yeşil mercimekte bulunan esculin (yani tansiyon yükseltici) ve choline (yani tansiyon düşürücü madde) maddeleri sayesinde tansiyon dengelenmektedir. Özellikle yeşil mercimekte bulunan bu iki zıt madde haftada 2-3 defa az yağlı olarak tüketilmesi ile yüksek oranda tansiyon dengeleyici görevi görmektedir.

kolesterolün-ibrahim-saracoglu-mercimek-kuru

Mercimek en az enginar kadar kolesterol düşürücü özelliğe sahiptir. Haftada 2-3 defa yapacağınız yağsız mercimek çorbası kürü bir taraftan kolesterolünüzü kontrol altına almanıza yarayacak bir taraftan ise tansiyonunuzun dengelenmesini sağlayacak.

Eğer tansiyon ve kolesterol sorununuz varsa ilk önce yapmanız gerekene doktorunuzla görüşmek olmalıdır. Burada anlattığımız mercimek çorbası kürü bir ilaç olarak görülmemelidir.

Yağsız mercimek çorbası kürü beslenmeye bağlı olarak görülen kolesterolü düşürecektir ancak eğer genetik olarak hypercholestrol var ise kürün etkisinin olmayacağını belirtmek isteriz.

TEILEN

Yorum Yaz