Hızlı Kilo Verdiren Besinler

0
939
sevgiliye doğum günü hediyesi
Fazla kilo özellikle kış aylarından çıktığınız ilk günlerde üzerinizdeki kalın kıyafetleri çıkardıktan sonra karşılaşmış olduğunuz manzaranın mutsuzluğundan dolayı verilmek istenir. Hızlı kilo vermenin püf noktalarını vardır. Etkili diyet yöntemleri ve birlikte spor faaliyetleri hızlı kilo verebilmeyi sağlarken aynı zamanda yediğiniz besinler de hızlı kilo vermenizde oldukça etkili bir etkendir. Hızlı kilo verdiren besinler arasında sanıldığı gibi yalnızca yeşil sebzeler değil protein ve vitamin açısından oldukça önemli bakliyatlarda bulunmaktadır.
Siyah fasulye lif açısından olduğu gibi protein açısından da sizlerin tüketebileceğiniz en faydalı besinlerden biridir ve içerisinde hiç yağ bulunmaz. Bu açıdan muhteşem bir besin olan siyah fasulye koyu rengi sayesinde içerisinde bulunan flavanoid maddesinin sağladığı karın bölgesindeki yağ yakıcı etkisi sebebiyle de hızlı kilo verdiren besinler arasında ilk sırayı almıştır.

hızlı kilo verdiren besinler

hızlı kilo verdiren besinler

Patlamış mısır doğal bir şekilde tüketildiğinde zayıflamaya katkı sağlıyor. Hatta patlamış mısırdan elde edilen bazı bisküvi ya da cips tarzı besinler zayıflamak isteyenler için paketlenmiş şekilde satışa sunuluyor. Patlamış mısır tam tahıl etkisi göstermekte ancak tüketilirken tuz ve yağ oranına dikkat etmek gerekir. İkinci sırada hızlı kilo verdiren besinler arasında patlamış mısır yer almaktadır.

hızlı kilo verdiren besinler
hızlı kilo verdiren besinler

 

Birçoğunuzun zaten bildiği elma sirkesi yağ yakma etkisiyle en popüler besinlerden biri olarak görülüyordu. Elma sirkesi tüketilirken dikkat edilmesi gereken en önemli konu midenizin sağlıklı olmasıdır. Aksi takdirde elma sirkesi tüketimi midenizde bulunan ülser gastrit yada reflü gibi hastalıkları tetikleyebilir. Elma sirkesi ile ilgili dikkat edeceğiniz bir başka konu ise bu sirkenin konsantresi değil doğal olarak yapılmış elma sirkesi olmasıdır.

 

hızlı kilo verdiren besinler
hızlı kilo verdiren besinler

Birçoğumuzun en çok sevdiği ve akşamları özellikle vazgeçilmeziniz olan yemişler ve çekirdekler içerisinde doymamış yağ bulundurduğu için kilo yapmaz ve tam tersine obeziteyi engelleyecek aşırı kiloların vücutta depolanmamasını sağlar, sağlığımız açısından da oldukça önemlidir.

Hızlı kilo verdiren besinler arasında çok şaşırtıcı gelse de haşlanmış patates de bulunmaktadır. Maydanozla birlikte soğuk patates salatası tüketmek vücudunuzun lif açısından zengin beslenmesini sağlar ve soğuk patates midenize girdiği andan itibaren hızlı bir şekilde çözünerek sindirimi kolay olur.

hızlı kilo verdiren besinler

 

TEILEN

Yorum Yaz